جستجو

درمان رگ‌های خونی صورت و درمان واریس

تیر ۳, ۱۳۹۷

به طور کلی زمانی که گردش خون در بدن ضعیف باشد، خون در سیاهرگ‌ها جمع شده و انباشتگی خون باعث کشیده و برجسته شدن سیاهرگ‌ها می‌شود. در نتیجه رگ‌ها از زیر سطح پوست دیده می‌شوند و عارضه‌ای بنام رگ‌های عنکبوتی و واریس بروز می‌یابد.

رگ‌های عنکبوتی صورت غالباً کنار بینی و گاهی نیز در گونه‌ و چانه ایجاد می‌شود. رگ‌های واریس صورت تا حدودی با رگ‌های واریس سایر قسمت‌های بدن متفاوت است، این عارضه اغلب زیر چشم و اطراف بینی ظاهر می‌شود و باوجود اینکه اصولا بی‌خطر است اما به زیبایی ظاهر افراد به ویژه بانوان صدمه می‌زند.

درمان رگ‌های خونی صورت و درمان واریس

روش‌های درمان رگ‌های خونی

 

لیرز Nd:YAG

رفع موهای زائد توسط لیزر، با هدف گرفتن ماده‌ای در پوست بنام ملانین، که مسئولیت رنگدانه‌ها در مو را بر عهده دارند، عمل می‌کند. هر چه مو تیره‌تر باشد تجمع و تمرکز ملانین در پوست بالاتر خواهد بود.

زمانی که بیمار دارای میزان بالاتری از ملانین اپیدرمی است، جذب لیزر توسط هدف که ملانین مو می‌باشد، با اختلال روبرو شده و به جای آن توسط ملانین اپیدرمی پوست جذب می‌شود، البته این اتفاق لزوما به معنای عدم تاثیر لیزر نیست اما می‌تواند عوارضی همچون سوختگی، زخم، خراش و یا لکه‌های تیره (hyperpigmentation)  بر روی پوست ایجاد نماید.

 

error: Content is protected !!