سانترال لب


آشنایی با سانترال لب

سانترال لب یکی از روش‌های زیباسازی است که از آن برای کوتاه کردن فاصله بین بینی و لب استفاده می‌شود؛ در نتیجه انجام این عمل ارتفاع لب افزایش پیدا می‌کند. با افزایش ارتفاع، حجم لب بیشتر به نظر می‌رسد و فرم لب‌ها بسیار زیباتر خواهند شد. پیش از رایج شدن سانترال لب، افراد از تزریق ژل و فیلر برای حجیم‌تر کردن لب‌های خود استفاده می‌کردند. با این حال بعضی از افراد علاقه­ای به تزریق ژل ندارند. بعضی از افراد نیز تمایل دارند به شکل طبیعی‌ترین فرم لب‌های خود را تغییر دهند. سانترال لب راه حلی است که می‌تواند به این افراد کمک کند.


سانترال لب چیست؟

سانترال لب جراحی زیبایی است که با استفاده از آن می‌توان فاصله بین بینی و لب بالایی را کاهش داد. ایجاد این فاصله باعث می‌شود که فرم لب‌ها بسیار زیبا‌تر به نظر برسند. بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن فاصله بین بینی و لب­شان افزایش پیدا می­کند. بعضی از افراد جوان نیز به صورت ارثی این مشکل را دارند.

سانترال لب انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها باعث می‌شود فرم متفاوتی از لب‌ها در پایان عمل به وجود بیاید. هر فردی می‌تواند با توجه به انتظاراتی که دارد یکی از انواع مختلف سانترال لب را انتخاب کند.


هزینه سانترال لب چقدر است؟

برای تعیین هزینه سانترال لب باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. به طور مثال دستمزد هر پزشک متفاوت است؛ همچنین نوع سانترال لب، موقعیت جغرافیایی و شرایط مراجعه‌کننده از نکاتی هستند که می‌تواند در تعیین قیمت سانترال لب تأثیرگذار باشد.

سانترال لب


بهترین دکتر لیفت سانترال لب

سانترال لب در دسته جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل پزشکی که این عمل را انجام می‌دهد باید در حوزه زیبایی و جراحی پلاستیک تخصص داشته باشد. با توجه به بالا بودن آمار جراحی‌های زیبایی در ایران متخصصان زیادی در کشور، انواع جراحی‌ها و سانترال لب را انجام می‌دهند. انتخاب بهترین دکتر لیفت سانترال لباز میان صد‌ها جراح، کار دشواری است. نکاتی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید با سهولت بیشتری بهترین دکتر سانترال لب را پیدا کنید.

سانترال لب

تجربه و مهارت

جراحی را انتخاب کنید که تجربه و مهارت کافی برای انجام سانترال لب را داشته باشد. در صورتی که یک جراح این عمل را به کرات انجام داده باشد مشکلات و عوارض پس از جراحی سانترال لب به حداقل خواهد رسید.

 

وجدان کاری

جراحی را انتخاب کنید که از ویژگی وجدان کاری برخوردار باشد. جراحی با این ویژگی، بهترین نوع سانترال را برای شما در نظر می‌گیرد؛ در نتیجه لب‌های شما بهترین فرم را خواهند گرفت؛ همچنین در صورتی که انجام این عمل نتایج رضایت بخشی را حاصل نکند، این مسأله را با شما در میان خواهد گذاشت. این ویژگی، از اصلی معیارهایی است که با استفاده از آن می­توانید بهترین دکتر لیفت سانترال لب را انتخاب کنید.

 

توانایی برقراری ارتباط

جراحی که نتواند با مراجعه‌کننده خود به خوبی ارتباط برقرار کند، نمی‌تواند نتایج رضایت بخشی را برای او به ارمغان بیاورد. بعضی از مراجعه‌کنندگان تنها در صورتی می‌توانند انتظارات خود را با جراح در میان بگذارند که ارتباطشان به اندازه کافی قوی باشد.

 

آگاهی نسبت به روش‌های مدرن

برای انجام عمل‌های زیبایی، هرروز روش‌های جدیدتری طراحی می‌شود. استفاده از این روش­ها درد و عوارض کمتری دارد؛ همچنین نتایج مربوط به این روش‌ها معمولاً بهتر هستند. جراحی به عنوان بهترین دکتر لیفت سانترال لب، شناخته می­شود که سعی کند همواره دانش خود را بروز رسانی کند.دریافت مشاوره رایگان انواع خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی

با کلینیک آراکام در تماس باشیدسانترال لب مدل روسی

سانترال لب انواع مختلفی دارد. هر کدام از این مدل‌ها با توجه به شرایط و حالت لب افراد طراحی شده‌اند. همچنین معیار‌های مختلف زیبایی در طراحی انواع مختلف سانترال لب تأثیر دارند. سانترال لب روسی، مدلی است که از لب‌های خانم‌های روس الهام گرفته شده است.

در این مدل، گوشه‌های لب به سمت بالا کشیده می‌شود و فرم لب حالت قلبی می‌گیرد. در سانترال روسی، بدون اینکه تزریق بیش از حدانجام شود، فرم لب‌ها کاملاً گوشتی و حجیم می‌شود. اگر دقت کرده باشید خانم‌های روس معمولاً لب‌هایی به این فرم دارند. انجام این عمل می‌تواند برای افرادی که لب بالایی‌شان کوچک است نتایج بسیار رضایت بخشی حاصل کند.

سانترال لب


مزایای لیفت سانترال لب

روش‌های مختلف وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان فرم لب‌ها را به حالت موردنظر در آورد. شاید هزینه سانترال لب نسبت به تزریق ژل بیشتر باشد با این حال نتایج آن بهتر خواهد بود. به طور کلی سانترال لب نسبت به دیگر روش‌ها مزایایی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

کاهش فاصله لب و بینی

یکی از مشکلاتی که بر اثر افزایش سن برای افراد به وجود می‌آید افزایش فاصله بین لب و بینی است. این فاصله کاملاً با متد‌های زیبایی عصر حاضر مغایرت دارد. به غیر از افراد مسن، بعضی از افراد نیز به دلیل وراثت، دارای این فاصله هستند و فاصله بین لب و بینی‌شان زیاد است. با انجام این عمل، این فاصله از بین می‌رود و دندان‌های بالایی بیشتر نمایان می شوند؛ همچنین صورت حالت جوانتری پیدا خواهد کرد.

 

حجیم شدن لب‌ها

قبل از روی کار آمدن سانترال لب، معمولاً با استفاده از تزریق ژل لب‌ها را حجیم می‌کردند. تزریق ژل روش مؤثری در افزایش حجم لب‌ها است؛ با این حال لبی که با استفاده از فیلر حجیم شده باشد معمولاً بیش از حد غیر طبیعی به نظر می‌رسد. این در حالی است که سانترال، با افزایش ارتفاع لب، باعث می‌شود که شکل لب طبیعی به نظر برسد. نتایج سانترال لب دائمی است در حالی که تزریق ژل معمولاً نیاز به تمدید دارد.

 

از بین بردن اسکار

وجود اسکار میان فاصله لب و بینی مشکل است که اعتماد بنفس بسیاری از افراد را کاهش می‌دهد. با سانترال لب می‌توان اسکار را از بین برد.

 

از بین بردن خطوط افقی در بالای لب

بسیاری از افراد در قسمت بالایی لب‌های خود خطوط و چین‌های افقی دارند که با حرف زدن و خندیدن نمایان می‌شوند. استفاده از سانترال لب می‌توان این خطوط را نیز از بین برد.

سانترال لب


پیش از عمل لیفت سانترال لب چه اقداماتی باید انجام داد؟

جراحی‌ها به طور کلی شرایطی دارند که به موجب آن باید یک سری نکات را قبل و بعد از جراحی رعایت کرد. سانترال لب نیز نوعی جراحی به حساب می‌آید؛ به همین دلیل قبل از انجام عمل لیفت سانترال لب، باید یک سری نکات را رعایت کرد. عدم رعایت این نکات می‌تواند در جراحی مشکل ایجاد کند؛ همچنین امکان دارد در صورت رعایت نکردن آن‌ها، نتایج آن‌طور که مراجعه‌کننده در نظر دارد حاصل نشود. در ادامه به اقداماتی که قبل از عمل سانترال لب باید انجام شوند اشاره خواهیم کرد.

 • در روز جراحی به هیچ وجه آرایش نکنید.
 • در صورتی که به دخانیات اعتیاد دارید سعی کنید، حداقل تا چند روز قبل از عمل از استعمال هرگونه دخانیات خودداری کنید.
 • در صورتی که داروی خاصی را مصرف می‌کنید حتماً در جلسات مشاوره قبل از عمل، نوع دارو را با پزشک خود در میان بگذارید. به طور مثال آسپرین به دلیل ساختاری که دارد خونریزی را افزایش می‌دهد.
 • بعضی از افراد به دارو‌ها و مواد دارویی خاصی حساسیت دارند. در صورت وجود هرگونه حساسیت مشکل خود را با پزشک در میان بگذارید.


مراقبت‌ های پس از جراحی سانترال لب

مراقبت‌های مربوط به جراحی سانترال فقط به قبل از عمل جراحی مربوط نمی‌شود. در اثر انجام سانترال تغییراتی در لب ایجاد می‌شود که به موجب آن باید یک سری مراقبت‌ها بعد از جراحی صورت بگیرد. در ادامه مراقبت‌های مربوط به پس از جراحی سانترال لب را شرح خواهیم داد.

 • سعی کنید ۲۴ ساعت بعد از انجام سانترال لب استراحت کنید.
 • فعالیت‌های سنگین می‌تواند باعث خونریزی‌ شود؛ در نتیجه بهتر است به مدت یک یا دو هفته پس از سانترال لب از انجام هرگونه فعالیت سنگین و ورزش تا حد ممکن خودداری کنید.
 • مصرف دخانیات به طور کلی قبل و بعد از سانترال لب باید تا مدتی متوقف شود؛ در نتیجه بهتر است به مدت دو هفته پس از سانترال لب به هیچ وجه سیگار یا قلیان نکشید.
 • لب‌ها پس از انجام سانترال به دلیل برش‌هایی که انجام شده حساس هستند. به همین دلیل موقع خوابیدن به هیچ وجه صورت خود را روی بالش نگذارید.
 • برای مسواک زدن باید کاملاً محتاط عمل کنید. به طور مثال می‌توانید از یک مسواک با حجم و اندازه کوچکتر کمک بگیرید تا لازم نباشد دهان را زیاد باز کنید.
 • زخم‌های ایجاد شده در اطراف لب در صورت مراقبت با سرعت بیشتری بهبود می‌یابند. استفاده از کرم‌ها و پماد‌های مرطوب‌کننده که توسط دکتر تجویز شده است می‌تواند به اندازه کافی رطوبت ایجاد کند؛ در نتیجه زخم سریعتر بهبود می‌یابد.
 • هنگام خمیازه کشیدن محتاط باشید.

 

سانترال لب


آیا سنترال لب دائمی است و ماندگاری لیفت لب چقدر است؟

یکی از رایج‌ترین سؤال‌هایی که برای افراد پیش می‌آید دائمی یا موقت بودن سانترال لب است. سانترال لب روشی است که در نتیجه آن لب‌ها به صورت دائمی حالت لیفت می‌گیرند. در روز‌های اولیه پس از جراحی ممکن است لب به دلیل تورم حالت خاصی داشته باشد. این حالت پس از خوابیدن تورم از بین می‌رود و فرم دائم لب‌ها نمایان می‌شود. روش‌هایی مانند فیلر و تزریقژل معمولاً نیاز به تمدید دارند. با توجه به عدم ثبات اقتصاد در کشور ممکن است در هر جلسه تمدید، هزینه بیشتری لازم باشد. این در حالی است که با پرداخت یک بار هزینه سانترال لب می‌توان برای همیشه لب‌های خوش فرم داشت.

سانترال لب

عمل لیفت سانترال لب برای چه کسانی مناسب است؟

سانترال لب می‌تواند ارتفاع لب را افزایش دهد؛ در نتیجه افزایش ارتفاع، لب حجم‌تر به نظر خواهد رسید. با این حال همه افراد کاندید مناسبی برای انجام این عمل نیستند. به همین دلیل خوب است قبل از انتخاب سانترال به اندازه کافی تحقیق کنید؛ زیرا در صورتی که شرایط‌تان برای انجام سانترال مناسب نباشد ممکن است پس از صرف هزینه، نتیجه دلخواه حاصل نشود. در ادامه ذکر خواهیم کرد که چه افرادی برای انجام عمل سانترال لب مناسب هستند.

 • افرادی که به صورت مادرزادی با مشکلات مربوط به لب و بینی متولد می‌شود.
 • افرادی که لب آن‌ها در اثر سوانح مختلف دچار مشکلات و نواقص شده است.
 • افرادی که حالت لب خود را دوست ندارند و اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که بر اثر افزایش سن فاصله بین بینی و لب‌شان افزایش یافته است.
 • افرادی که لب بالایشان نازک است.


نکاتی در مورد هزینه عمل سانترال لب

عمل سانترال لب نوعی جراحی زیبایی به حساب می‌آید؛ به همین دلیل انجام این عمل تحت پوشش هیچ گونه بیمه­ای قرار نمی‌گیرد؛ در نتیجه هزینه عمل باید به صورت آزاد پرداخت شود.

سانترال لب مانند دیگر جراحی‌های زیبایی نیازمند صرف هزینه‌های بالا است. با این حال بالا یا پایین بودن هزینه‌ها نیز با توجه به شرایط مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

اگر بودجه کافی برای انجام سانترال لب ندارید، بهتر است حالت طبیعی لب‌های خود را بپذیرید و انجام عمل‌های بی‌کیفیتی که با هزینه پایین انجام می‌شوند، خودداری کنید. انجام اینگونه عمل‌ها نه تنها نتیجه مورد نظر را برای شما حاصل نمی‌کند بلکه ممکن است عوارض و مشکلاتی را نیز به دنبال داشته باشد.

بعضی از کلینیک‌ها بدون هیچ دلیلی هزینه‌های بسیار بالایی را به عنوان هزینه انجام سانترال لب تعیین می‌کنند. در حالی که هزینه تعیین شده توسط کلینیک‌های معتبر کاملاً استاندارد و طبیعی به نظر می‌رساند.سانترال لب

عوارض سانترال لب چیست؟

سانترال لب نسبت به سایر روش‌های افزایش حجم لب، خطرات و عوارض کمتری دارد. با این حال انجام هرگونه عمل جراحی و دخالت در ساختار طبیعی بدن عوارضی را ایجاد خواهد کرد. عواملی نیز وجود دارند که می‌توانند در کاهش و افزایش عوارض تأثیر داشته باشند. به طور مثال معتبر بودن کلینیک و توانایی و مهارت بالای جراح می‌تواند این عوارض را تا حد ممکن کاهش دهد.

 • در بعضی از موارد جای زخم باقی می‌ماند
 • از دست دادن میزان خون در حین انجام جراحی‌ و پس از آن
 • احتمال ایجاد آسیب به عصب صورت
 • احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک به دلیل بیهوشی
 • ایجاد انواع عفونت در اطراف زخم
 • احتمال نامتقارن شدن فرم لب


انواع سانترال لب

سانترال لب مدل‌های مختلفی دارد که نتیجه هر یک از آن‌ها فرم متفاوتی از لب‌ها را ایجاد می‌کند. هر فردی باید قبل از انجام سانترال، تحقیقات کافی در مورد مدل‌های مختلف آن انجام دهد. پس از آشنا شدن با انواع سانترال، بهترین مدل را با توجه به شرایط خود انتخاب کند. به طور مثال اگر لب­های تقریبا خوش فرمی دارید و فقط می­خواهید زیباتر به نظر برسند، باید سانترال لب روسی را انتحاب کنید.در صورتی که مدل نامناسبی را برای سانترال لب خود انتخاب کنید نه تنها فرم لب‌تان زیبا نمی‌شود؛ بلکه ممکن است حالتی ناخوشایند به خود بگیرد. در ادامه انواع سانترال لب را معرفی خواهیم کرد:

 

۱-لیفت مستقیم لب

لیفت مستقیم لب، سانترالی است که باعث می‌شود مرز لب حالت مشخص‌تری پیدا کند. برای ایجاد این حالت یک نوار نازک از قسمت بالایی لب برداشته می‌شود. سپس نوار نازک برداشته شده را سمت بالا می‌کشند. در نتیجه این حالت قسمت بالایی لب حالت برجسته‌تری به خود می‌گیرد. پس از انجام این مدل سانترال، جای زخم در قسمت بالای لب باقی می‌ماند.

 

۲- سانترال بلورن فرعی

این مدل سانترال بین مراجعه‌کنندگان بسیار رایج است. برای انجام این جراحی، برش معمولاً در قسمت امتداد قاعده بینی پنهان می‌گردد و پس از پایان جراحی اثر آن به میزان بسیار کمی دیده می‌شود. برای افزایش ارتفاع لب در این مدل سانترال، هر سه قسمت مرکز، چپ و راست لب به سمت بالا یعنی به سمت بینی کشیده می‌شود.

 

۳- سانترال لب مرکزی

در این مدل سانترال، همانطور که از نامش پیدا است یک برش فرعی ایجاد می‌شود. سپس در قسمت پایینی بینی برش ایجاد می‌شود که در اثر آن فاصله بین بینی و لب‌ها کاهش می‌یابد.

 

۴-سانترال لب گوشه‌ای

این مدل سانترال که از آن با نام لیفت براق نیز یاد می‌کنند، باعث ایجاد فرم لبخند بر لب‌ها می‌شود. برای انجام این مدل سانترال در هر دو گوشه دهان دو برش کوچکی ایجاد می‌شود. هدف از ایجاد این برش‌ها برداشتن پوست این قسمت است. معمولاً این عمل ریکاوری و عمل دوم نیز به حساب می‌آید؛ زیرا افرادی که لیفت لب انجام داده‌اند، می‌توانند با سانترال لب گوشه‌ای، فرم لب‌های خود را کامل‌تر کنند.

 

۵- سانترال روسی

در سانترال لب روسی، تمرکز روی قسمت‌های بالایی لب فوقانی است؛ در نتیجه این عمل نوک بالایی لب‌ها بیشتر به سمت بینی کشیده می‌شوند. به صورتی که پس از انجام این عمل لب‌ها حالت قلب به خود می‌گیرند. اگر به فرم لب‌های خانم‌های روس دقت کرده باشیم متوجه خواهید شد که منظور از انجام این عمل چیست.انتخاب کلینیک مناسب سانترال لب

نوع سانترال مورد نظر، عاملی است که با توجه به آن قیمت سانترال لب تعیین می­گردد. با این حال کیفیت کلینیک در تعیین قیمت تاثیر بیشتری دارد. کلینیک­های مختلف با توجه به خدمات خود، میزان قیمت سانترال لب را تعیین می کنند. سعی کنید با یک بار صرف هزینه استاندارد و مناسب، زیبایی فرم لب­های خود را تضمین کنید. بعضی از افراد این عمل را در کلینیک­های بی کیفیت انجام می­دهند؛ در نتیجه این اقدام، ممکن است مشکلاتی مانند عدم تقارن پیش بیاید؛ برای رفع این مشکل باید برای عمل های اصلاحی هزینه مجدد کرد.سخن پایانی

سانترال لب روشی است که برای زیبا‌سازی فرم لب‌ها به صورت دائمی به کار می‌رود. افراد ممکن است به دلایل مختلف تمایل داشته باشند فرم لب‌های خود را اصلاح کنند. برای این منظور بهتر است روشی انتخاب شود که در نتیجه آن هزینه کمتری صرف گردد و بهترین نتیجه حاصل شود. از آنجایی که انجام سانترال لب نتیجه دائمی دارد؛ نیازی به صرف هزینه برای تمدید نیست. به علاوه در این روش ارتفاع لب افزایش می‌یابد و بر خلاف تزریق ژل، لب فرم غیر طبیعی نمی‌گیرد. اگر ساکن شهر تهران یا کرج هستید می‌توانید از خدمات کلینیک آراکام برای انجام زیباسازی‌های پوست خود استفاده کنید.

2 دیدگاه در “سانترال لب

 1. پروین گفت:

  سلام. هزینه این عمل چقدره ؟و اینکه دائمی هست یا خیر؟

  1. fadab گفت:

   سلام عزیزم عمل سانترال لب فعلا انجام نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *