تزریق چربی به صورت و بدن


آشنایی با تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های محبوب جوانسازی پوست است. این روش نسبت به سایر روش‌ها عوارض و مشکلات کمتری دارد؛ همچنین نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت، معمولاً رضایت بخش است. با این حال انجام تزریق چربی باید با توجه به یک سری نکات انجام شود. به طور مثال آشنایی با کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

تزریق چربی به‎ صورت چقدر ماندگاری دارد؟

یکی از عواملی که تأثیر بسیار زیادی در ماندگاری چربی تزریق شده دارد، تکنیک آماده‌سازی چربی و چگونگی تزریق آن است. برای افزایش ماندگاری چربی در صورت باید اصول و نکات لازم را درباره عمل ساکشن رعایت کرد؛ همچنین بافت چربی باید با در نظر گرفتن شرایط مراجعه‌کننده آماده شود. پس از این دو مرحله نوبت به عمل تزریق می‌رسد. عملکرد مناسب در انجام این مرحله نیز می‌تواند در میزان ماندگاری چربی تأثیر‌گذار باشد. در صورت رعایت این اصول معمولاً ۵۰ درصد چربی تزریق شده به صورت دائم در صورت باقی می‌ماند. به طور کلی۵۰ چربی تزریق شده در ماه اول کاهش می‌یابد. پس از گذشت دو ماه چربی‌های باقی مانده دیگر کاهش نخواهند داشت و ماندگاری آن‌ها به صورت دائم خواهد بود.

قابل ذکر است که ماندگاری چربی در قسمت‌های مختلف صورت یکسان نیست. به طور مثال قسمت‌هایی از صورت مانند گونه‌ها و اطراف چشم که حرکت کمتری دارند معمولاً ۵۰ درصد چربی را حفظ می‌کنند. با این حال نواحی مانند خط خنده به دلیل داشتن حرکت بیشتر، کمتر از ۲۰درصد چربی را نگه می‌دارند. از آنجایی که اطراف لب بیشترین حرکت را دارد معمولاً ۱۰ درصد از سلول‌های تزریق شده ثابت می‌ماند.

تزریق چربی به صورت
تزریق چربی به‎ صورت چه عوارضی دارد؟

هر عمل زیبایی­ مشکلات و عوارض خود را دارد. حتی اگر عمل تزریق چربی با بهترین و با کیفیت‌ترین روش انجام شود باز هم مراجعه‌کننده دچار عوارض طبیعی پس از تزریق می‌شود. با این حال می‌توانید با مراجعه به کلینیک‌ها و متخصصان معتبر میزان این عوارض طبیعی را کاهش دهید. در ادامه به تعدادی از عوارض عمل تزریق چربی اشاره خواهیم کرد.

 • دوران نقاهت طولانی
 • احتمال به وجود آمدن انواع واکنش‌های آلرژیک به دلیل تزریق چربی
 • احتمال باقی ماندن جای بخیه و زخم‌ها
 • احتمال به وجود آمدن انواع عفونت‌ها
 • به وجود آمدن حالت هماتوم یا همان لخته شدن خون و جمع شدن مایع زیر پوست
 • کبود شدن و ایجاد ورم
 • سفت شدن پوست قسمتی که تزریق چربی در آن انجام شده است

 

تزریق چربی صورت

تزریق چربی به‎ صورت چگونه است؟

 • عوامل مختلفی وجود دارند که پوست صورت در اثر آن‌ها، دچار خشکی مفرط یا چین و چروک می‌شود. بعضی از این عوامل مانند ژنتیک و افزایش سن، طبیعی هستند. با این حال عواملی مانند استفاده از وسایل آرایشی بی‌کیفیت و مراقبت نادرست از پوست نیز می‌تواند مشکل ایجاد چین و چروک را به دنبال داشته باشد. در این صورت افراد می‌توانند برای رفع چین و چروک‌ها عمل تزریق چربی را انجام دهند. در این عمل مقداری چربی از قسمت‌های مختلف بدن مانند پهلو ران و شکم برداشته می‌شود و به قسمت مورد نظر در صورت تزریق می‌گردد.

  سپس پزشک چربی را از طریق سرنگ به پوست صورت تزریق می‌کند. این عمل معمولاً با وارد کردن سوزن به صورت چند مرتبه‌ای در منافذ مختلف پوست انجام می‌شود. پس از تزریق بلافاصله خون، سلول‌های چربی تزریق شده را جذب می‌کند.

  پس از تزریق کامل، پس از مدتی چربی کاملا به جزئی از سلول­های صورت تبدیل می­شود؛ در نتیجه رشد طبیعی خواهند داشت.

آیا تزریق چربی به‎ صورت درد دارد؟

پوست صاف و شاداب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در جوان و زیبا به نظر رسیدن افراد داشته باشد؛ به همین دلیل رفع چین و چروک و عدم شادابی پوست صورت از دغدغه‌های اصلی آقایان و خانم‌ها در سنین مختلف است؛ به همین دلیل افراد از روش‌های مختلف برای جوانسازی پوست‌شان استفاده می‌کنند. تزریق چربی یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان چین و چروک را به صورت دائم از برد. بسیاری از افرادی که قصد دارند عمل تزریق چربی را انجام دهند، مایلند بدانند که آیا این عمل درد دارد یا خیر؟ تجربه نشان می‌دهد که تزریق چربی به هیچ وجه درد خاصی ندارد. به نظر می‌رسد بدون درد بودن آن از مهمترین مزایای این عمل به شمار می‌آید. با این حال ممکن است پس از اتمام فرایند تزریق، قسمت­های متورم شده در اثر ضربه دردناک شوند.برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انواع خدمات پوست و مو، می‌توانید با متخصصان کلینیک آراکام در تماس باشید.تزریق چربی به صورت در‎ کرج و تهران

انجام عمل‌های زیباسازی در کشور بسیار رایج و محبوب است؛ به همین دلیل متخصصان و کلینیک‌های زیبایی در اقصی نقاط ایران خدمات مربوط به این حوزه را ارائه می‌کنند. تهران و کرج دو شهری هستند که از نظر داشتن کلینیک‌های با کیفیت کاملاً مجهز هستند. کلینیک آراکام یکی از مجهزترین کلینیک‌های پایتخت است. ساکنین شهر‌های تهران و کرج می‌توانند از خدمات این کلینیک برای زیبا‌سازی پوست خود استفاده کنند.

تزریق چربی به صورت


سؤالات متداول و نظرات‎ دیگران در مورد تزریق چربی به صورت

انجام انواع اقدامات مربوط به زیباسازی می‌تواند کمی استرس‌زا باشد؛ به همین دلیل افراد قبل از اقدام به تزریق چربی، تحقیقات بسیاری انجام می‌دهند. در ادامه به تعدادی از رایج‌ترین سؤالات درباره تزریق چربی به صورت پاسخ خواهیم داد.

چه میزان چربی برای تزریق به صورت نیاز است؟

میزان چربی مورد نیاز با توجه به خواسته مراجعه‌کننده متفاوت است. به طور مثال بعضی از مراجعه‌کنندگان قصد دارند گونه‌های خود را برجسته کنند. با توجه به میزان برجستگی مورد نظر، میزان چربی تعیین می‌گردد؛ همچنین ممکن است چربی به منظور جوانسازی در قسمت‌های مختلف صورت تزریق شود. در این صورت نیز میزان چربی مورد نظر متفاوت خواهد بود.

آیا تزریق چربی با درد همراه است؟

فرآیند تزریق چربی به صورت، کاملاً بدون درد است. برای تزریق چربی، صورت مراجعه‌کننده کاملاً بی‌حس می‌شود؛ در نتیجه حتی درد ناشی از فرو کردن سوزن در صورت نیز احساس نمی‌شود. با این حال ممکن است درد‌های خفیف پس از تزریقو در دوران نقاهت احساس شوند. معمولاً درد پس از تزریق خیلی زیاد نیست و با مصرف دارو‌ها و مسکن‌های تجویز شده می­توان آن را کنترل کرد.

آیا نتایج تزریق چربی دائمی است؟

بله. با استفاده از تزریق چربی می‌توان تا چندین سال پوستی شاداب و جوان داشت. میزانی از چربی تزریق شده در ماه‌های اول کاهش پیدا می‌کند با این حال چربی‌های باقیمانده کاملاً جذب خون شده و شروع به رشد می‌کنند.

آیا تزریق چربی به صورت عوارض زیادی دارد؟

عوارض تزریق چربی به صورت نسبت به سایر عمل‌های زیبایی بسیار کمتر است. با این حال تزریق چربی خارجی به صورت عوارض خفیفی مانند ورم و کبودی را به دنبال دارد که با رعایت مراقبت‌های مربوطه، می‌توان آن را به حداقل رساند.

تزریق چربی صورت


تزریق‎ چربی به صورت برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق چربی اقدامی است که نسبت به سایر عمل‌های زیباسازی عوارض و درد‌های کمتری دارد. با این حال بهتر است تا جایی که امکان دارد زیبایی طبیعی خود اکتفا کرده و از انجام هر گونه عمل زیبایی تا حد ممکن خودداری کنید. با این حال بعضی از افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند، مجبور هستند این عمل را انجام دهند. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که تزریق چربی راه حل مناسبی برای رفع مشکل آن‌ها است.

 • افرادی که بر اثر ژنتیک یا افزایش سن چین و چروک‌های زیادی در صورت‌شان ایجاد شده است
 • افرادی که به دلیل استخوانی بودن صورت گونه‌های فرو رفته و بیمارگونه­ای دارند
 • افرادی که قسمت‌هایی مانند زیر چشم و شقیقه‌هایشان دارای گودی و فرورفتگی است
 • افرادی که به دلیل کاهش وزن ناگهانی یا افزایش سن دچار شلی و افتادگی پوست هستند
 • افرادی که پوستی غیر شاداب دارند
 • افرادی که به دلیل مشکلات مادرزادی دارای نواقص استخوانی هستند
 • افرادی که در قسمتی از صورتشان جای بخیه یا زخم‌های دیگر وجود دارد

تزریق چربی صورت در چه سنی باید انجام‎ شود؟

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که در مورد تزریق چربی صورت وجود دارد، سن مناسب برای انجام این کار است. افراد در سنین مختلف ممکن است دچار مشکلاتی شوند که فقط با استفاده از تزریق چربی می‌توان آن را حل کرد. خوشبختانه شرایط تزریق چربی به صورت، محدودیت سنی خاصی ندارد. تنها مسأله­ای که وجود دارد، داشتن حداقل ۱۸ سال سن است. اکثر متخصصان و جراحانی که عمل‌های زیبایی انجام می‌دهند؛ حاضر به عمل کردن افراد زیر۱۸سال نیستند. دلیل این مسأله، خطرناک بودن عمل برای افراد زیر این سن و همچنین عدم تکمیل رشد اجزای صورت است. تا قبل از هجده سالگی معمولاً تغییرات زیادی در صورت و اعضای بدن به وجود می‌آید؛ در نتیجه دستکاری کردن اجزای صورت می‌تواند باعث حاصل شدن نتایج نامناسب شود.

بعضی از متخصصان معتقدند بهترین سن برای تزریق چربی سی تا هفتاد سال است. با این حال افرادی که بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند نیز می‌توانند در صورت تمایل این عمل را انجام دهند.تزریق چربی صورت

روش انجام تزریق چربی صورت چگونه است؟

تزریق چربی به صورت، فرآیندی دارد که در ادامه مراحل مختلف آن را شرح خواهیم داد.

مرحله اول: در مرحله اول چربی مورد نیاز به مقدار لازم از قسمت‌هایی مانند لایه‌های شکم یا کناره ران برداشته می‌شود. معمولاً برای خارج کردن چربی‌ها از ساکشن استفاده می‌گردد.

مرحله دوم: پس از استخراج چربی، نوبت به فرآیند آماده‌سازی آن می‌رسد. برای آماده کردن چربی از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می‌گردد. منظور از آماده کردن چربی، تغلیظ کردن آن و آماده کردن آن برای تزریق به صورت است.

مرحله سوم: در مرحله سوم چربی آماده شده به قسمت مورد نظر در صورت تزریق می‌گردد. برای انجام این فرآیند می‌توان به مطب مراجعه کرده و آن را به صورت سرپایی انجام داد. با این حال افرادی که تمایل دارند می‌توانند تحت بیهوشی خفیف و در اتاق عمل فرآیند تزریق چربی را به انجام برسانند.

افرادی که اضطراب و استرس مفرط ندارند و از نظر جسمی کاملاً سالم هستند، بهتر است تزریق چربی را به صورت سرپایی انجام دهند. با این حال افرادی که به هر دلیلی می‌توانند بی‌حسی موضعی را ترجیح می­دهند، می‌توانند از اتاق عمل استفاده کنند.

نکته جالب درباره تزریق چربی این است که می‌توان این فرایند را به صورت موازی با دیگر جراحی‌ها مانند جراحی عمل بینی انجام داد. تزریق چربی برای قسمت‌های مختلف صورت ممکن است. معمولاً برای رفع مشکلات مختلف چربی به قسمت‌های مانند اطراف چشم، گونه‌ها، ناحیه چانه، گودی زیر چشم، اطراف لب و خط خنده تزریق می‌گردد.پس از تزریق چربی صورت فرد نیازمند‎ چه مراقبت‌هایی است؟

انجام عمل جراحی به طور کلی شرایطی را ایجاد می‌کند که به موجب آن باید پس از جراحییکسری مراقبت‌ها صورت بگیرد. تزریق چربی نیز به عنوان یک تغییر غیر طبیعی، شرایطی را ایجاد می‌کند که در صورت رعایت نکردن، باعث ایجاد عوارض مختلف می‌شود. در ادامه مراقبت‌های مربوط به پس از تزریق چربی را ذکر خواهیم کرد.

 • بهتر است به مدت ۲۴ ساعت پس از عمل، از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت‌ها استفاده شود.
 • به مدت چند روز از دستکاری کردن و فشار دادن محل تزریق چربی خودداری کنید. این کار چربی تزریق شده را از محل اصلی جابجا می­کند.
 • بهتر است به مدت دو هفته از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش شدید خودداری کنید.
 • سعی کنید به مدت یک ماه پس از تزریق از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب و رفتن به محل‌های مانند سونای خشک و بخار خودداری کنید؛ همچنین بهتر است به مدت یک ماهزمان حمام را به کمتر از نیم ساعت برسانید.
 • در بعضی از موارد چربی تزریق شده در صورت باقی نمی‌ماند. در این صورت باید عمل تزریق چربی مجددا انجام شود. در دومین تزریق چربی به مدت حداقل شش تا ده سال در صورت باقی خواهد ماند.
 • پس از تزریق چربی بافت‌های صورت پر خون می‌شود. به همین دلیل در بعضی از مواقع ورم و کبودی در اطراف ناحیه تزریق شده ایجاد می‌گردد. برای رفع این کبودی‌ها و ورم ایجاد شده می‌توانید از ژل یخ برای دو روز اول استفاده کنید.
 • مدت استراحت لازم برای بهبود ۱۰ الی دو هفته است که در نتیجه آن کبودی‌ها و ورم غیر طبیعی خواهد خوابید.
 • طبق دستور پزشک دارو‌ها، آنتی بیوتیک‌ها، مسکن‌ها و مواد ضد التهاب باید تا مدتی به صورت مرتب مصرف شوند.
 • تا سه هفته اول از انجام فعالیت‌هایی که باعث تعریق شدید می‌شود خودداری کنید.
 • پیاده‌روی و شنا در آب با دمای معمولی از فعالیت‌هایی هستند که مشکلی برای جای زخم و چربی تزریق شده ایجاد نمی‌کنند.


تزریق چربی به مزایایی دارد؟

روش‌ها و عمل‌های زیبایی زیادی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان چین و چروک و افتادگی پوست را از بین برد؛ همچنین به جز تزریق چربی روش‌های دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان قسمت‌های مختلف صورت را برجسته کرد. با این حال تزریق چربی نسبت به سایر روش‌ها مزایایی دارد که باعث محبوبیت این روش شده است.

 • از بین رفتن چاله‌های ناشی از جوش و آکنه
 • جوانسازی پوست و بهبود بافت آن
 • از بین رفتن منافذ باز پوست و کمرنگ شدن جای زخم‌ها
 • جذب سریع چربی تزریق شده توسط خون
 • در اکثر موارد پس از تزریق اول نتیجه آن دائمی خواهد بود و نیازی به تکرار درمان نیست.
 • از آنجایی که نیازی به مراجعه برای تمدید مجدد تزریق چربی نیست این روش جوانسازی پوست بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.
 • بد شکلی و مشکلات فرم صورت با استفاده از این روش اصلاح خواهد شد
 • ماندگاری طولانی مدت اثر چربی تزریق شده به مدت ۳ تا ۵ سال
 • تزریق چربی طبیعی بدن و عدم نیاز به استفاده از مواد خارجی
 • از آنجایی که از چربی طبیعی بدن مراجعه‌کننده برای تزریق استفاده می‌شود، مواد تزریق شده به سرعت توسط بدن جذب می‌گردد؛ به همین دلیل امکان تزریق چربی به تمام قسمت‌های صورت ممکن است.

چه زمان می‌توانیم از لوازم آرایشی استفاده کنیم؟

زمان مجاز برای استفاده از لوازم آرایش یکی از متداول‌ترین سؤالات مربوط به عمل تزریق چربی است. به طور معمول عوارضی مانند کبودی و تورم پس از سه هفته کاملاً از بین خواهد رفت؛ در نتیجه می‌توان به محض از بین رفتن تورم‌ها از لوازم آرایشی استفاده کرد. تنها نکته‌ای که وجود دارد آرایش کردن به صورت ملایم است.

توصیه‌هایی قبل از تزریق چربی صورت

قبل از اقدام به تزریق چربی به صورت باید به یک سری نکات توجه شود. رعایت این نکات باعث می‌شود عمل تزریق چربی به درستی انجام گیرد و نتایج رضایت بخش باشند. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد.

 • یک هفته قبل از از موعد تزریق چربی میزان مصرف آب خود را افزایش دهید.
 • سعی کنید تا حد ممکن یکی دو هفته قبل از تزریق چربی مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکل دار را کنار بگذارید.
 • در جلسات مشاوره درباره دارو‌های مصرفی خود با پزشک مشورت کنید. در صورتی که دارو‌های شما خاصیت ضد انعقاد خون را دارد مصرف آن را قطع کنید.
 • عمل تزریق چربی نیازی به بیهوشی ندارد و معمولاً به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. با این حال بهتر است روز تزریق چربی یک نفر را به عنوان همراه با خود داشته باشید.
 • روزی که برای تزریق چربی به مطب کلینیک مراجعه می‌کنید به هیچ وجه از وسایل آرایشی به خصوص کرم‌ها و پوشش دهنده‌های پوست صورت استفاده نکنید.
 • سعی کنید قبل از رفتن به مطب یا کلینیک استحمام کنید؛ زیرا تا چند روز پس از تزریق امکان حمام کردن وجود ندارد.
تزریق چربی صورت


هزینه تزریق چربی به صورت

عوامل مختلفی وجود دارند که قیمت و هزینه تزریق چربی تحت تأثیر آن‌ها متغیر است. عواملی مانند اقتصاد بی‌ثبات می‌تواند در دستمزد جراحان و هزینه‌های مربوط به کلینیک‌های زیبایی تأثیر‌گذار باشد. علاوه بر این‌ها عوامل دیگری نیز وجود دارند که به موجب آن‌ها نمی‌توان رقم ثابت را به عنوان هزینه تزریق چربی به صورت تعیین کرد.

ناحیه­ای که قرار است چربی به آن تزریق شود می‌تواند در تعیین هزینه تأثیر‌گذار باشد. میزان چربی مورد نیاز و نوع تجهیزات نیز از عوامل تأثیر‌گذار در قیمت هستند. کلینیک‌ها و متخصصان مختلفی در سراسر کشور عمل تزریق چربی را انجام می‌دهند. هر یک از این متخصصان و کلینیک‌ها بر اساس کیفیت خدمات‌شان هزینه‌های مختلفی را تعیین می‌کنند. از آنجایی که قرار است نتایج تزریق چربی دائمی باشد و نیازی به جلسات تمدیدی ندارد بهتر است تزریقی را انتخاب کنید که به اندازه کافی با کیفیت باشد.

در صورتی که در ازای هزینه کمتر یک کلینیک بی‌کیفیت را انتخاب کنید، مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آمد. به طور مثال تزریق باید توسط فردی انجام شود که دقیقاً در این زمینه تخصص دارد. در غیر این صورت ممکن است نتایج مطابق خواسته مراجعه‌کننده نباشد؛ همچنین امکان ایجاد عفونت و دیگر عوارض پس از تزریق نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که این سری اتفاقات به هیچ وجه در یک کلینیک معتبر اتفاق نخواهد افتاد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود در ازای یک بار هزینه بالا، نتایج با کیفیت را برای همیشه دریافت کنید.تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

از بین رفتن چین و چروک‌های پوست صورت و ایجاد برجستگی‌های مطابق با متدهای زیبایی تأثیر بسیار زیادی در شاداب و جذاب به نظر رسیدن افراد دارد؛ به همین دلیل روش‌های جوانسازی و زیباسازی فرم صورت طرفداران بسیار زیادی دارند. از میان تمامی روش‌های موجود، تزریق چربی و فیلر بیشتر رایج هستند. اما سؤال اینجاست که کدام یک از این روش‌ها بهترند؟

هر دوی این روش‌ها در صورتی که تحت خدمات با کیفیت انجام شوند و مواد به کار رفته برای تزریق مناسب باشند می‌توانند نتایج خوبی حاصل کنند. با این حال تزریق چربی روش مناسب‌تری به نظر می‌رسد. مهمترین و اولین دلیل برای بهتر بودن تزریق چربی،استفاده از چربی طبیعی بدن است. در این روش از چربی بدن خود مراجعه‌کننده برای تزریق استفاده می‌شود؛ به همین دلیل بلافاصله پس از تزریق، چربی توسط خون جذب می‌شود و پس از مدتی شروع به رشد می‌کند. از دیگر مزایای تزریق چربی می‌توان به کم بودن احتمال ایجاد عفونت‌ها یا پس‌زده شدن توسط بدن اشاره کرد.

تزریق چربی برعکس تزریق ژل نتایج دائمی دارد. در نتیجه لازم نیست هزینه اضافی جهت تمدید مجدد پرداخت شود.


سخن پایانی

تزریق چربی به صورت روشی است که در آن میزان مورد نیاز از چربی در قسمت‌های مختلف صورت تزریق می‌گردد؛ در نتیجه با پر شدن پوست صورت، چین و چروک‌ها و گودی‌ها از بین خواهد رفت؛ همچنین از این روش می‌توان برای از بین بردن جای زخم‌های مختلف نیز استفاده کرد. نکات زیادی وجود دارند که قبل از اقدام به تزریق چربی باید به آن‌ها توجه شود. انتخاب کلینیک معتبر و متخصص با تجربه، مهمترین نکته که می‌توان به پشتوانه آن نتایج مورد نظر را مشاهده کرد. کلینیک آراکام با بهره‌مندی از پزشگان و متخصصان باسابقه، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه خدمات مختلف سلامت و زیبایی می‌باشد.

تزریق چربی صورت