پیرسینگ اسمایل


پیرسینگ اسمایل چیست؟

پیرسینگ اسمایل یکی از انواع پیرسینگ است که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. پیرسینگ اسمایل یا پیرسینگ دهان و دندان از جمله کارهایی است که برخی افراد مایل هستند آن را انجام دهند و با کمک آن ظاهری خاص را برای خود بسازند. اگر شما هم مایل هستید در ارتباط با پیرسینگ دهان و عوارضی که دارد اطلاعاتی را کسب کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

پیرسینگ چیست؟

پیرسـینگ (Piercing) یـک واژه انگلیسی به معنای سوراخ کردن بدن و نصب اشیای تزئینی در آن است. سوراخ کردن کردن گوش که از گذشته های دور در بیشتر کشورهای دنیا متداول بوده است، شایع ترین نوع پیرسینگ در دنیا است.

این افراد غافل از عوارض خطرناک و گاه غیرقابل جبران آن با مراجعه به مراکز غیر بهداشتی و در آرایشگاه ها خود را به دست افراد غیر متخصص می سپارند.

به نقل از سایت : www.healthkade.info

پیرسینگ اسمایل


انواع پیرسینگ اسمایل

پیرسینگ اسمایل دارای انواع مختلفی است که هر شخص بنا بر سلیقه‌ای که دارد، یکی از آنها را برای خود انتخاب می‌کند. از جمله انواع آن که بسیار رایج است موارد زیر هستند:

پیرسینگ اسمایل
 • زبان: پیرسینگ زبان دارای انواع مختلف بوده و از تک پیرسینگ عمودی تا پیرسینگ‌های چندتایی که به شکل افقی در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت، متفاوت خواهد بود. حتی برخی پیرسینگ زیر زبان انجام داده و یک سوراخ در مرکز زبان‌ها ایجاد می‌کنند. البته ایجاد سوراخ در مرکز زبان را می‌توانیم بی‌خطرترین نوع پیرسینگ‌های دهان بدانیم که به وسیله انواع جواهرات متنوع صورت خواهد گرفت.
 • لب و اطراف لب: احتمالا شما هم دیده‌اید، این نوع پیرسینگ را که اطراف دهان یا روی لپ صورت می‌گیرد. پیرسینگ‌های ومپایر، اسمایل یا فران هم از دیگر پیرسینگ لب بوده که ما بین لثه و لب و در داخل دهان انجام خواهد شد.
 • دیگر پیرسینگ‌ های دهان: از دیگر پیرسینگ‌هایی که برای دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرسینگ لثه، گونه و حتی زبان کوچک بوده که البته خطراتی را برای سلامت دهان افراد همراه دارد.


برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انواع خدمات پوست و مو، می‌توانید با متخصصان کلینیک آراکام در تماس باشید.

عوارض پیرسینگ اسمایل

پیرسینگ بعد از اینکه انجام می‌شود، احتمال تورم و درد را خواهد داشت. البته این عوارض پس از ده هفته از بین خواهد رفت؛ اما علاوه بر این عوارض، ممکن است با خطراتی همچون موارد زیر روبرو شوید:

عفونت

آلرژی به فلزات استفاده شده

آسیب رسیدن به دندان

آبسه

تاثیر پیرسینگ اسمایل روی دندان

پیرسینگ اسمایل می‌تواند روی دهان و دندان اثرات منفی بگذارد. اشخاصی که به انجام پیرسینگ دهان روی می‌آورند قطعاً این موضوع را می‌دانند که باید یک قطعه فلزی را برای همیشه قبول کنند. این موضوع می‌تواند به مرور زمان آسیب‌های مختلفی را روی دهان و دندان بگذارد. از جمله اثرات پیرسینگ دهان موارد زیر هستند:

آسیب به لثه

آسیب عصبی به دندان‌ها

از بین رفتن دندان‌ها

افزایش طول درمان ارتودنسی

تحلیل رفتن مینای دندان‌ها

از بین رفتن حس چشایی

مراقبت‌های بعد از پیرسینگ اسمایل

بعد از اینکه پیرسینگ دهان را انجام دادید، لازم است تا برخی موارد را رعایت کنید که موجب عفونت نشود و عوارض چندانی برای شما به بار نیاید:

 • برای پیشگیری از ایجاد عوارض پیرسینگ در طول روز دو یا سه بار در دهان خود را با کمک محلول‌های دهانشویه یا آب نمک شستشو دهید.
 • سیگار نکشید.
 • از نی استفاده نکنید؛ زیرا تورم زبان را بیشتر خواهد کرد.
 • سعی کنید از غذاهای شور، ادویه‌دار، ترش و گرم استفاده نکنید و برای مدتی لبنیات را کنار بگذارید.
 • از لقمه‌های کوچک برای خوردن استفاده کنید.
 • چنگال، بشقاب و فنجان شما با کسی مشترک نباشد.
 • تا زمانی که بهبودی کامل را پیدا نکرده‌اید کسی را نبوسید.
 • در زمان صحبت کردن سعی کنید جواهرات به دندان‌های شما برخورد نکنند.
 • از خوردن نوشیدنی‌های داغ بپرهیزید.

 

پیرسینگ اسمایل


ارتباط پیرسینگ دهان با بیماریهای لثه

از جمله مهمترین عواملی که درمان ارتودنسی دندان را می‌تواند با چالش‌هایی روبرو کند، آسیب بیماری‌های دهان است. بر اساس تحقیقات، ۳۵ درصد از اشخاصی که پرسینگ دهان انجام دادند در چهار سال اول به بیماری‌های لثه مبتلا شده‌اند. پیرسینگ می‌تواند در دهان زخم ایجاد کند و برای ورود باکتری‌ها مسیری را به راحتی باز کند؛ همچنین می‌تواند بین لثه و استخوان فاصله ایجاد کرده و یک منبع مناسب برای رشد باکتری‌ها گردد.

آیا پیرسینگ لب درد دارد؟

میزان درد ناشی از این روش به نوع سوراخ کردن بافت لب و آستانه تحمل درد افراد بستگی دارد اما استفاده از بی حسی باعث می‌شود دردی در حین انجام کار احساس نکنید. ممکن است بعد از ، از بین رفتن اثر بیحسی با کمی ناخوشی در ناحیه لب‌های خود مواجه شوید که بعد از گذشت ساعاتی این درد کم کم از بین خواهد رفت.

بهترین کلینیک برای پیرسینگ اسمایل

اگر مایل هستید از طریق کلینیک‌های معتبر پیرسینگ لبخند را انجام دهید، پس لازم است حتما پیش از مراجعه به آنها در ارتباط با داشتن مجوز‌های لازم برای انجام این کار تحقیقات لازم را به عمل آورید. علاوه بر این کلینیک مد نظر شما باید به صورت کامل استریل شده باشد و سوزن‌هایی را که بکار می‌گیرند یک بار مصرف بوده و جلوی چشم شما باز کنند. برای انجام پیرسینگ سعی کنید تحت هیچ شرایطی از آرایشگاه‌ها استفاده نکنید؛ زیرا به صورت متداول این مراکز مجوز‌های لازم برای این کار را ندارند؛ پس بهتر است کلینیک‌هایی را انتخاب کنید که تحت نظر دکتر مرتبط بوده و از کار آنها مطمئن باشید.

پیرسینگ اسمایل

هزینه انجام پیرسینگ اسمایل چقدر است؟

هزینه‌ای که شما باید برای پیرسینگ اسمایل بپردازید با توجه به اینکه از چه نوع حلقه‌ای می‌خواهید استفاده کنید و اینکه در کدام بخش دهان قصد دارید پیرسینگ انجام شود، متغیر خواهد بود. به شما توصیه می‌کنیم به خاطر هزینه‌های کمتر تحت هیچ شرایطی به مراکز غیر مجاز و نامعتبر مراجعه نکنید؛ زیرا سلامتی شما در اولویت هر چیزی قرار گرفته است.

جمع بندی

پیرسینگ دهان یا به عبارتی پیرسینگ اسمایل این روزها در میان افراد مختلفی رواج دارد. البته می‌توانیم بگوییم این مد هنوز در بین افراد جامعه متداول نشده است و تنها برخی افراد این کار را انجام می‌دهند. اگر شما هم این روزها در فکر این هستید که پیرسینگ اسمایل را انجام دهید به شما توصیه می‌کنیم حتما از طریق مراکز مجاز و کلینیک‌هایی که معتبر هستند، برای این کار اقدام کنید. برای راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با این نوع پیرسینگ می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما در آراکام ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه از آنها بپرسید. ما شما را راهنمایی میکنیم تا بهترین پیرسینگ را برای خود انتخاب کنید.