پیرسینگ بینی


آشنایی با پیرسینگ بینی

یکی از مد‌هایی که در جهان امروز طرفداران شایانی به دست آورده است، پیرسینگ بینی است. طی این فرایند قسمی از بینی توسط تجهیزات و دستگاه مخصوص سوراخ می‌شود و یک اکسسوری مانند گوشواره یا نگین در آن قرار داده می‌شود. امروزه تمامی افراد به دنبال زیبایی هستند و خاص بودن را دوست دارند. در جامعه مدرن ما، سبک‌های مختلفی وجود دارد و انسان‌ها با پیروی از این سبک‌ها می‌توانند به زیبایی و خاص بودن برسند. یکی از پرطرفدارترین مد‌هایی که جوانان امروزه از آن استفاده می‌کنند، پیرسینگ بینی است.


پیرسینگ بینی چیست؟

پیرسینگ بینی پس از پیرسینگ گوش، پرطرفدارترین نوع پیرسینگ است. در واقع پیرسینگ بینی سبب ایجاد یک سوراخ در قسمتی از بینی است. برای قرار دادن پیرسینگ بینی قسمت‌های مختلفی در بینی وجود دارد که شامل، پیرسینگ پره بینی، پل بینی، سپتوم و مواردی از این قبیل می‌شود. در واقع با قرارگیری یک اکسسوری خاص و ظریف در این قسمت‌ها، زیبایی خاصی را به چهره‌ خود هدیه خواهید داد.

با توجه به گفته‌های لئوناردو داوینچی، برجسته‌ترین و قوی‌ترین ویژگی‌های صورت انسان بینی آن است و بی شک این امر به کسانی که بینی خود را سوراخ کرده‌اند ثابت شده است. در واقع پیرسینگ بینی، بینی را بسیار خاص‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. از بین انواع پیرسینگ بینی، پیرسینگ پره بینی معروف‌تر و پر طرفدار‌تر می‌باشد.

معمولا پیرسینگ بینی، از سوراخ کردن قسمت‌های دیگر بدن بهتر و مورد قبول‌تر است. پیرسینگ بینی در زمان‌های قدیم نیز وجود داشته است و این خودآرایی در سنت‌ها و فرهنگ‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در چند سال اخیر جوانانی که اهل مد و فشن هستند نیز به پیرسینگ بینی علاقه خاصی نشان داده‌اند و استقبال بی نظیری از این آرایش کرده‌اند. جالب است بدانید که حدود چهار هزار سال است که انسان‌ها این فرایند را انجام می‌دهند. پیرسینگ بینی در فرهنگ‌های مختلف معانی مختلفی هم دارد. بهتر است بدانید که حتی در کتاب انجیل هم از پیرسینگ بینی سخن گفته شده است. اگر قصد دارید این آرایش خاص را انجام دهید، بهتر است ابتدا اطلاعات مختصری راجع به آن کسب کنید.

پیرسینگ بینی


نشانه پیرسینگ بینی چه معنی دارد؟

در گذشته پیرسینگ بینی معنی‌های زیادی داشته است، اما توجه داشته باشید که امروزه پیرسینگ برای زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و معنی خاصی ندارد. افرادی که تمایل دارند چهره‌ بهتر و خاص‌تری داشته باشند، ممکن است بخواهند در کنار سوراخ کردن گوش، پیرسینگ بینی هم انجام دهند و بیشتر جلب توجه کنند. اگر می‌خواهید چهره‌ خود را خاص‌تر و زیبا‌تر کنید، پیرسینگ بینی گزینه بسیار خوبی برای انتخاب است.

پیرسینگ بینی
پیرسینگ بینی

انواع پیرسینگ بینی

همانطور که گفتیم پیرسینگ بینی انواع مختلفی دارد. در ادامه به انواع پیرسینگ بینی می‌پردازیم:

 

پیرسینگ دائمی 

در روش پیرسینگ بینی دائمی، در قسمت دیواره غضروف بینی، با کمک تجهیزات مخصوص، برش یا سوراخی ایجاد می‌شود و این سوراخ برای همیشه می‌ماند. بهتر است هنگامی که از داشتن پیرسینگ بینی مطمئن هستید این روش را انتخاب کنید. پیرسینگ دائمی نیز خودش به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

 

پیرسینگ موقت

در روش پیرسینگ بینی موقت، همانطور که از نامش پیداست موقت بوده و هیچ دستکاری در بینی شما صورت نخواهد گرفت. آن دسته افرادی که از پیرسینگ بینی مطمئن نیستند و دوست دارند بینی در همان حالت بماند، این روش گزینه خوبی است. پیرسینگ موقت نیز انواع مختلفی دارد.

 

پیرسینگ موقت مغناطیسی

یکی دیگر از انواع پیرسینگ بینی موقت، پیرسینگ مغناطیسی است. این پیرسینگ برای افرادی که پره بینی نازکی دارند بسیار مناسب است. این پیرسینگ ها بیشتر نگین یا میکرودرمال می‌باشند.

 

پیرسینگ موقت چسبی

اگر دوست ندارید بینی خود را سوراخ کنید یا اینکه از سوراخ کردن بینی می‌ترسید، می‌توانید از پیرسینگ موقت استفاده کنید. همانطور که گفتیم در این روش هیچ دستکاری انجام نمی‌شود و بینی سوراخ نمی‌شود. یکی از انواع پیرسینگ بینی موقت، پیرسینگ چسبی است. این مدل قیمت و مدل‌های مختلفی دارد. 

 

پیرسینگ موقت فنری

معمولا پیرسینگ موقت فلزی، یک رینگ ساده بوده و وسط آن شکسته شده است. شما می‌توانید از این رینگ به عنوان پیرسینگ استفاده کنید.دریافت مشاوره رایگان انواع خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی

با کلینیک آراکام در تماس باشیدعوارض پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی با وجود تمام زیبایی‌هایی که دارد، ممکن است آسیب‌ها و خطر‌هایی هم به همراه داشته باشد. بینی انسان در مثلث خطری که پزشکان مشخص کرده‌اند، قرار دارد. به فضای بین ابرو و لب بالایی مثلث خطر گفته می‌شود. در واقع سیاه رگ‌هایی که در این قسمت قرار دارند مستقیما به سینوس متصل هستند. هر کاری که در این قسمت انجام می‌شود می‌تواند منجر به عفونت‌های شدیدی ‌گردد. عوارضی که ممکن است پیرسینک بینی به عمل بیاورد عبارتند از:

 

  • عفونت: باکتری‌هایی که در قسمت مثلث خطر وجوددارد، احتمال دارد که منجر به ایجاد عفونت شوند. البته توجه داشته باشید که اپراتور در این مورد بسیار مهم است و اگر اپراتور شرایط استریل را جدی نگیرد و نکات بهداشتی را رعایت نکند، شما با خطر‌هایی همچون عفونت‌های مختلف، هپاتیت سی و ب مواجه می‌شوید.
  • خونریزی: همانطور که می‌دانید هر سوراخ کردنی منجر له خونریزی می‌شود. پیرسینگ در قسمت سپتوم ممکن است بیشتر از هر قسمت دیگری خونریزی داشته باشد؛ همچنین توجه داشته باشید که ممکن است در این قسمت هماتوم هن تشکیل شود و عفونت کند.
  • حساسیت به پیرسینگ: ممکن است بینی، به فلزی که در آن قرار می‌دهید، حساسیت و واکنش نشان دهد.
  • آسیب عصبی: اگر به عصب آسیبی وارد شود منجر به درد و بی‌حسی خواهد شد.
  • اسکار پوستی: ممکن است در قسمت پیرسینگ نوعی گوشت اضافه پدید آید و توجه داشته باشید که اثر مستقیمی با سلول‌ها دارد.

اگر در هنگام انجام پیرسینگ بینی با هرکدام از عوارض بالا مواجه شدید، برای رفع این عوارض و درمان آن می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید و پس از مشاوره رایگان، بهبود یابید.

پیرسینگ بینی


عفونت پیرسینگ بینی

همانطور که گفتیم در قسمت بینی و روی پوست بینی میکروب و باکتری‌های مختلفی وجود دارد و ممکن است با تحریک این میکروب‌ها عفونت‌هایی شکل بگیرد. اگر دچار عفونت‌هایی از این قبیل شوید، عوارض بدتر و مسائل بدتری برای شما به وجود خواهد آورد؛ از این رو باید ابتدا عفونت‌های پیرسینگ بینی را بشناسید و اطلاعات کاملی از آنها داشته باشید. برای اینکه دچار عفونت پیرسینگ بینی نشوید، مراقبت‌های توصیه شده پزشک مورد نظر را رعایت کنید و به درستی انجام دهید.

درمان عفونت پیرسینگ بینی

عفونت در قسمت بینی یکی از عوارض پیرسینگ بینی است. ورم، قرمزی، درد، ترشحات چرکی از علائم عفونت‌های پیرسینگ بینی است و با وجود این علائم شما سریعا متوجه عفونت خواهید شد. اگر تنها مشکل بینی شما قرمزی و درد باشد با خروج پیرسینگ بینی، درمان می‌شود؛ اما اگر علائم شما همراه با تب و لرز باشد، برای درمان عفونت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و اگر جدی نگیرید ممکن است عوارض بد تری به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که برای این قبیل عفونت‌ها درمان خانگی اشتباه است و منجر به تشدید عوارض و علائم می‌شود.

پیرسینگ بینی


مراقبت های بعد از پیرسینگ

بینی مهمترین عضو صورت محسوب می‌شود و در ظاهر نیز تاثیر بسزایی دارد. باید پس از انجام پیرسینگ مراقبت‌های ذکر شده را انجام دهید و تمامی نکات را رعایت کنید. 

دو یا سه بار در روز محل سوراخ شده را با آب نمک بشویید و برای این امر پنبه را به آب نمک آغشته کنید و حدود ۵ دقیقه بر روی زخم نگه دارید.

محل سوراخ شده را خالی نگه ندارید! چرا که سریعا بافت‌ها بسته می‌شوند و اگر بسته شود نباید اکسسوری را به زور وارد کنید و این کار شاید منجر به عفونت شود.

اگر با اکسسوری با سوراخ بینی بازی کنید، بافت بینی را تحریک می‌کنید و گوشت اضافه یا اسکار در این ناحیه به وجود می‌آید.سخن آخر

پیرسینگ بینی همخوانی کاملی با فرهنگ نیافته است. افرادی که قصد انجام پیرسینگ بینی را دارند ابتدا بهتر است راجع به آن به خوبی تحقیق کنند و در کلینیک معتبری این فرایند را انجام دهند. مرکزی که در آن پیرسینگ بیتی را انجام می‌دهید بسیار حائز اهمیت است و باید دارای مجوز‌های لازم باشد. اپراتور باید مسائل بهداشتی را رعایت کند و تخصص لازم را داشته باشد.  برای انجام پیرسینگ ابتدا با پزشک عمومی مشورت کنید و تمامی جوانب را بسنجید تا مشکل و عوارض خاصی به همراه نداشته باشد. تمامی خدمات پیرسینگ نقاط مختلف بدن را می‌توانید در کلینیک آراکام توسط متخصصان خبره انجام دهید.