هزینه تزریق چربی به مچ پا


امروزه تزریق چربی امری عادی و به عنوان یک روش موثر و پرطرفدار برای جوانسازی پوست خواهد بود که امروزه در دنیا انجام می‌شود. این روش برای افراد مختلف و در واقع نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از نواحی که برای پر شدن و زیباتر نشان دادن آن از تزریق چربی استفاده می‌کنند مچ پا است که کلینیک آراکام واقع در تهران این خدمات را ارائه می کند و در ادامه این مقاله در رابطه با هزینه آن صحبت خواهیم کرد.

تزریق چربی به مچ پا


تزریق چربی به مچ پا

تزریق چربی یا به نوعی انتقال آن، فرایندی است که در آن چربی را از قسمت‌های مختلف بدن گرفته و به بخش دیگری از بدن منتقل خواهد شد. هدف از این کار ترمیم، بهبود وزیبایی ظاهری ناحیه مورد نظر است که در این روش پزشک بعد از خارج کردن لیپوساکشن از بدن آن را طی یک فرایند خاص جهت تزریق مجدد آماده و به قسمت مورد نظر از بدن انتقال می‌دهد. این روش از دهه ۱۹۹۰ رواج یافت و میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار شد. کاربرد تزریق چربی برای زیبایی و در واقع جوانسازی بخش‌های مختلف بدن نظیر صورت، دست، پا، سینه، باسن و واژن است. به طور کلی تزریق چربی به مچ پا یکی از طبیعی‌ترین روش‌های جوانسازی و حجم‌دهی  و به نوعی تقویت پاها خواهد بود.

 البته این روش برای رفع و بهبود کجی پاها و اختلالات مادرزادی نیز بسیار موثر است. با توجه به این که برای این کار از چربی قسمت‌های دیگر بدن فرد استفاده می‌شود و بعد از فرایند تزریق چربی‌های منتقل شده به سرعت به بافت‌های دیگر متصل خواهند شد، نتایج و اثرات شگفت‌انگیز و رضایت‌بخشی را به دنبال دارد‌.مراحل تزریق چربی به چه صورت است؟

روند انتقال یا تزریق چربی به مچ پا طی سه مرحله مختلف انجام می‌شود که بدین شرح است:

تزریق چربی به مچ پا
 1. استخراج چربی: استخراج چربی از بدن فرد، اولین مرحله‌ای است که پزشک برای تزریق چربی انجام می‌دهد. پزشک ابتدا با در نظر گرفتن شرایط و خواسته بیمار باید محل مورد نظر برای استخراج چربی را انتخاب کند. ناگفته نماند که محلی که برای استخراج در نظر گرفته می‌شود باید به اندازه کافی از چربی انباشته شده برخوردار باشد؛ بنابراین می‌توان گفت ران، باسن و شکم موارد مناسبی برای انجام این کار هستند. استخراج چربی با استفاده از تکنیک‌های خاصی صورت می‌گیرد و حتما دانش و مهارت کافی برای این کار نیاز است.
 2. آماده کردن چربی برای تزریق: با توجه به این که چربی که از بدن خارج می‌شود را نمی‌توان به همان صورت به بدن تزریق کرد باید مراحلی را بگذراند تا برای انتقال مجدد به ناحیه مورد نظر مناسب باشد. در این مرحله برای این که چربی استخراج شده به منظور تزریق به مچ پا آماده شود باید با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ یا دیگر روش‌های مختص این کار چربی خالص شود و مایع اضافی و سلول‌های مرده را از آن جدا کنند.
 3. تزریق کردن چربی آماده شده به ناحیه مورد نظر: در آخرین مرحله باید بیمار را جهت تزریق چربی آماده کنند و مچ پا کاملا استریل و بی‌حس شود؛ سپس پزشک میزان چربی مورد نظر را با استفاده از سرنگ مخصوص آماده کرده و فرایند تزریق صورت می‌گیرد. در این مرحله نیز دقت بالا و مهارت در کار بسیار حائز اهمیت است.

 برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انواع خدمات پوست و مو، می‌توانید با متخصصان کلینیک آراکام در تماس باشید.ماندگاری تزریق چربی به مچ پا

در رابطه با میزان ماندگاری تزریق چربی به مچ پا باید گفت که مدت ماندگاری در این روش در فرد با توجه به سیستم بدن او متفاوت خواهد بود. در صورتی که این کار توسط پزشکی که مهارت کافی دارد انجام شود قطعا از ماندگاری بالاتری برخوردار است. در واقع ماندگاری چربی به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • اگر چربی قسمت‌های ناحیه مورد نظر که خون‌رسانی در آن زیاد است تزریق شود، قطعا نتیجه ماندگارتری را خواهد داشت. در واقع خون‌رسانی در محل تزریق منجر به زنده ماندن بافت چربی می‌شود و بدن تصور می‌کند چربی تزریق شده را خودش تولید کرده به همین خاطر برای از بین بردن آن تلاش نخواهد کرد.
 • حفظ وزن و تعادل فرد نیز یکی دیگر از عواملی است که به ماندگاری چربی کمک خواهد کرد

به طور کلی ماندگاری تزریق چربی می‌تواند به دلیل موارد زیر باشد:

 • مهارت پزشک
 • فعالیت بدنی فرد
 • شرایط آب و هوایی
 • سن فرد
 • میزان چربی تزریقی


تزریق چربی به مچ پا برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق چربی به مچ پا برای افرادی که مچ پای آن‌ها لاغر است و از دیدن آن رنج خواهند برد، مناسب خواهد بود؛ چرا که با این کار اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست بیاورند. کسانی که از اختلالات مادرزادی در ناحیه مچ پا رنج می‌برند هم تزریق چربی برای آن‌ها توصیه می‌شود؛ همچنین کسانی که بدن آن‌ها قابلیت تخلیه چربی را داشته باشد، قادر خواهند بود که فرایند انتقال یا تزریق چربی را انجام دهند.

مزایای تزریق چربی به مچ پا

به دلیل مزایای زیادی که تزریق چربی به مچ پا به دنبال خواهد داشت؛ افراد زیادی به انجام این کار ترغیب می‌شوند. مزایای تزریق چربی به مچ پا بدین شرح است:

 • رفع لاغری مچ پا: افرادی که نسبت به مچ پای لاغر خود احساس ناخوشایندی دارند، با تزریق چربی به قسمت مچ پا از این مشکل رهایی یافته و مچ پای زیبا و پری خواهند داشت.
 • حجم‌دهی دلخواه: یکی از مزایای تزریق چربی انعطاف پذیر بودن آن است که شما می‌توانید به میزان و شکل مورد علاقه خودتان به آن حجم دهید.
 • رفع نواقص موجود در پا: اگر شما جزو افرادی هستید که به صورت مادرزادی یا هر دلیلی پاهای پرانتزی و با نواقص دارید با تزریق چربی به مچ پا می‌توانید این نواقص را برطرف کرده و ظاهری زیبا به پاهای خود ببخشید.
 • ماندگاری بالا: از آن‌ جا که تزریق چربی از چربی بدن خود انسان گرفته می‌شود، عوارضی ندارد و برای طولانی مدت می‌تواند در بدن شما وجود داشته باشد؛ اما توجه کنید که این ماندگاری مادام‌العمر نیست.


مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق چربی به مچ پا

قبل و بعد از تزریق چربی به مچ پا به موجب جلوگیری از بروز عوارض و... شما ملزم به انجام برخی مراقبت‌ها خواهید بود. مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت زیر است:

تزریق چربی به مچ پا
 • تنها داروهای تجویزی را مصرف کنید و از مصرف خودسرانه دارو پرهیز نمایید. معمولا بعد از انجام تزریق دچار دردی مشابه درد و کوفتگی پس از انجام ورزش‌های سنگین خواهید داشت که به این منظور اکثرا داروهای مسکن و برخی آنتی بیوتیک‌ها به جهت جلوگیری از بروز عفونت در بدن را تجویز می‌کنند.
 • از دو هفته قبل تزریق و دو تا سه هفته بعد از تزریق از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات پرهیز نمایید؛ چرا که مواد موجود در دخانیات باعث اختلال در خون‌رسانی به قسمت‌های تزریق شده خواهد شد و طول درمان و بهبودی را افزایش خواهد داد.
 • پس از انجام تزریق از هر گونه فعالیت ورزشی و کششی سنگین پرهیز کنید.
 • به جهت کاهش ورم‌های ناشی از تزریق می‌توانید از کمپرس‌های یخ استفاده نمایید.
 • زخم‌های کوچک موجود در سطح تزریق شده را از روز چهارم به بعد باید شستشو دهید؛ همچنین از ماساژ این زخم‌ها خودداری کنید.


دریافت مشاوره رایگان انواع خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی

با کلینیک آراکام در تماس باشیدهزینه تزریق چربی به مچ پا در تهران

عمل‌های زیبایی همیشه جزو مواردی است که هزینه بالایی را در بر خواهد داشت؛ البته هزینه و قیمت تزریق چربی با توجه به این که به موارد مختلفی بستگی دارد، نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد. فاکتورهایی که در هزینه تزریق چربی تاثیر‌گذار خواهند بود نظیر میزان تخلیه چربی و تزریق آن به مچ پا از جمله عواملی است که تعیین‌کننده قیمت تزریق چربی خواهد بود در واقع هرچه میزان چربی زیادتر باشد فرایند انتقال آن نیز بیشتر است؛ از این رو هزینه آن نیز افزایش می‌یابد. تخصص، مهارت پزشک، تجهیزات مورد استفاده و هزینه کلینیک عامل دیگری است که هزینه تزریق چربی طبق آن محاسبه می‌شود.

شهر و محل سکونت شما نیز در تعیین هزینه‌های شما برای تزریق چربی بی‌تاثیر نیست؛ همان‌طور که می‌دانید در شهرهای بزرگ مانند تهران قطعا هزینه بیشتری نسبت به شهرهای کوچک خواهد بود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انجام تزریق چربی، هزینه‌ها و موارد دیگری مثل مراقبت‌های قبل و بعد تزریق می‌توانید به سایت اراکام مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان ما در این زمینه آماده پاسخگویی به شما خواهند بود.

تزریق چربی به مچ پا


کلام آخر

تزریق چربی به مچ پا یکی از انواع تزریق چربی است که در بدن انجام می‌شود و به دلایل مختلف این عمل صورت می‌گیرد. از آن جا که این روش بسیار حساس و در عین حال به عنوان بهترین روش جوانسازی و زیبایی مچ پا به شمار می‌رود، بهتر است قبل از انجام آن از مشاوره کارشناسان ما در سایت اراکام کمک بگیرید.