فرم دهی بینی با آنزیم


کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم

کوچک کردن بینی همواره یکی از دغدغه‌های اصلی افراد فارغ از سن و جنسیت بوده و کسانی که از فرم بینی خود راضی نیستند بدنبال روش های کوچک کردن بینی می‌گردند. کوچک کردن بینی با آنزیم یک روش مناسب برای کسانیست که بدلیل ترس از عمل جراحی بینی و یا دلایل دیگر، قصد دارند عمل کوچک کردن را با تزریق آنزیم به بینی انجام دهند. یکی از مزایای این روش اینست که بر خلاف جراحی زیبایی، نیاز به مراقبت طولانی مدت پس از انجام عمل ندارد و در صورتی که بینی شما پتانسیل انجام این کار را داشته باشد، کوچک شدن بینی با آنزیم برای شما ممکن خواهد بود. در ادامه این روش نوین را بطور کامل معرفی کرده و بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

 

اصلاح فرم بینی بدون جراحی؛ تزریق آنزیم به بینی

گاها مشاهده می‌شود که افراد بسیاری علاقمند به کوچک کردن بینی خود و یا تغییر فرم آن هستند اما بدلیل ترس از بیهوشی، ترس از عمل، و یا طولانی بودن دوره نقاهت از انجام آن امتناع می‌کنند. فرم دهی بینی با آنزیم و یا همان کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم یک روش نوین برای کسانیست که مواردی که ذکر شد باعث خودداری آن‌ها از انجام عمل جراحی شده است. در این روش، از آنزیم هیالاز یا هیالورونیداز به همراه بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود که عمدتا برای بینی‌های گوشتی و دارای انحراف بکار گرفته می‌شود. عملکرد تزریق آنزیم به بینی بدین شکل است که این آنزیم اثر خود را روی بافت چربی این عضو گذاشته و با سوزاندن آن، باعث اصلاح فرم و کوچک شدن بینی خواهد شد.

فرم دهی بینی با آنزیم بدون بیهوشی انجام می‌شود و به منظور جلوگیری از ایجاد حس درد در افراد، از بی‌حسی موضعی برای انجام این کار استفاده می‌شود. بسته به مدل بینی شخص مراجعه کننده و سایر شاخصه‌های تاثیرگذار، تعداد جلسات تزریق آنزیم به بینی متغیر بوده و معمولا بین ۲ الی ۴ جلسه برای تکمیل فرآیند نیاز خواهد بود. تزریق آنزیم بینی با فاصله ۱ تا ۲ هفه انجام می‌پذیرد.

فرم دهی بینی با آنزیم


فرم دهی بینی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟

در فرم دهی بینی با آنزیم از مواد پرکننده پوستی برای تغییر شکل بینی استفاده می شود. یک ماده تزریقی ژل مانند (معمولا اسید هیالورونیک) در زیر پوست شما در مناطقی که می خواهید خطوط صاف یا حجم تری ایجاد کنید، وارد می شود. گاهی اوقات از بوتاکس منبع معتبر نیز استفاده می شود. ماده پرکننده در جایی که در لایه های عمیق تر پوست شما تزریق می شود ته نشین می شود و شکل خود را حفظ می کند. این می تواند ظاهر بینی شما را از ۴ ماه تا ۳ سال، بسته به پوست، نتایج مورد نظر و ماده مورد استفاده، تغییر دهد.فیلم تزریق آنزیم به بینی گوشتی

در ویدئوی زیر، نحوه تزریق آنزیم هیالاز به بینی به منظور کوچک کردن آن نشان داده شده است:انواع آنزیم هایی که برای کوچک کردن بینی استفاده می‌شوند

در روش کوچک کردن بینی با تزذیق آنزیم، از آنزیم های هیالاز یا هیالورونیداز به همراه بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود که کاملا با بافت بدن و عملکرد ارگان‌های مختلف سازگار بوده و آنزیم‌هایی کاملا تست شده و بیخطر می‌باشند. تزریق این آنزیم‌ها به بینی، با هیچ گونه حساسیت و ناسازگاری همراه نبوده و روشی کاملا تضمین شده و بدون ریسک می‌باشد.

کوچک کردن بینی با آنزیم

تزریق آنزیم بینی برای چه کسانی مناسب است؟

 • همانطور که پیشتر عنوان کردیم، کوچک کردن بینی با آنزیم معمولا برای بینی‌های گوشتی کابرد بهتر و اثربخش‌تری دارد؛ اما این متد برای سایر افراد نیز کاربرد دارد که در ادامه ذکر سده‌اند:

  • بینی های گوشتی
  • بینی های استخوانی قوزدار
  • بینی های ورم کرده و پف دار
  • بینی های پهن و بزرگ
  • بینی های نامتقارن
  • بینی های با نوک افتاده
  • بینی های کج و زاویه دار
  • کسانی که قصد تیز کردن نوک بینی را دارند


دریافت مشاوره رایگان انواع خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی

با کلینیک آراکام در تماس باشیدفرم دهی بینی با آنزیم؛ مراحل کوچک کردن بینی با آنزیم

بر خلاف عمل جراحی، این روش تغییر فرم بینی کاملا بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی بوده که با طی مراحل زیر انجام خواهد پذیرفت:

 1. معاینه بینی مراجعه کننده توسط پزشک متخصص
 2. تعیین تعداد جلسات لازم برای تزریق آنزیم به بینی
 3. پاکسازی و ضدعفونی کردن محل تزریق
 4. تزریق بی‌حس‌کننده موضعی به بینی
 5. تزریق آنزیم به محل های مشخص شده
 6. مراجعه مجدد پس از یک الی دو هفته

ماندگاری آنزیم کوچک کننده بینی

کوچک کردن بینی با آنزیم هیالاز، روشی دائمی بوده؛ چراکه در این متد، آنزیم‌هایی که به بینی تزریق می‌شوند، چربی‌های آن ناحیه را سوزانده و به دنبال آن، باعث اصلاح فرم بینی و کوچک شدن آن خواهند شد. از آنچه گفته شد، نتیجه‌گیری می‌شود که تاثیر استفاده از آمپول کوچک کننده بینی دائمی بوده و تنها با چاق شدن فرد، امکان بازگشت بینی به حالت اولیه وجود خواهد داشت که حتی در این حالت نیز، با یک جلسه تزریق مجدد آنزیم به بینی، مشکل مرتفع خواهد شد.عوارض تزریق آنزیم بینی

یکی از دلایل همه‌گیر شدن کوچک کردن بینی با آنزیم و علاقمند شدن افراد به این متد، بدون عوارض بودن آن است! آنزیم‌هایی که به بینی فرد تزریق می‌شوند کاملا با بافت بدن سازگار بوده و هیچ‌گونه مشکلی پس از انجام این کار برای شخص پیش نخواهد آمد. همچنین تا کنون گزارشی مبنی بر حساسیت یا آلرژی داوطلبان انجام این شیوه کوچک کردن بینی گزارش نشده است و از این بابت، روشی کاملا امن و با درصد ریسک حداقل به شمار می‌رود.

البته ناگفته نماند که پس از تزریق آنزیم به بینی، این ناحیه طبیعتا با التهاب و قرمزی موقتی همراه خواهد بود که عارضه به حساب نمی‌آید و پس از مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید، اینست که به هیچ وجه نباید سعی کنید که این التهاب را با ماساژ و یا قرار دادن کمپرس بر روی آن زفع کنید؛ چراکه ممکن است باعث حرکت مواد تزریق شده شود و نتیجه نامطلوبی برای بینی شما رقم بزند.

 

کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم

مزایا و معایب فرم دهی بینی با تزریق آنزیم

از مزایای کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم هیالاز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این متد، هیچگونه درد و خونریزی مراجعه کننده را تهدید نخواهد کرد.
 • این روش بر خلاف عمل جراحی زیبایی بینی، نیاز به بیهوشی نداشته و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • پس از تزریق آنزیم بینی، نیازی به مراقبت آنچنانی و گذراندن دوران نقاهت بلند مدت نخواهید داشت.
 • هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه و پایین‌تر نسبت به عمل جراحی زیبایی.
 • این روش، بهترین متد برای کوچک کردن بینی گوشتی بوده و در صورتی که توسط پزشک متخصص انجام شود، نتیجه رضایت‌بخشی حصول خواهد شد.
 • تزریق آنزیم به بینی کاملا بدون ضرر بوده و هیچ گونه عارضه‌ای نخواهد داشت؛ بنابراین، هیچ گونه عیبی بر فرم دهی بینی با آنزیم وارد نبوده و روشی کاملا تأیید شده می‌باشد.


مراقبت های قبل و بعد از انجام فرم دهی بینی با آنزیم

پیش از اقدام فرم دهی بینی با تزریق آنزیم، نیاز است با پزشک خود در مورد حساسیت‌های دارویی خاص و یا سوابق بیماری خود صحبت کرده و تمامی موارد با را وی در میان بگذارید تا از بروز هرگونه عارضه احتمالی، جلوگیری به عمل آورید. همچنین در صورتی که از داروی خاصی نظیر داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، ضروریست که آن را به پزشک خود اطلاع دهید. پیش از مراجعه به مطب، تمامی لوازم آرایشی را از روی پوست بینی خود پاک کرده و با پوستی کاملا تمیز و عاری از هرگونه مواد شیمیایی مراجعه کنید.

پس از تزریق آنزیم به بینی، از ماساژ دادن و یا دست کاری کردن بینی خود جدا خودداری کنید؛ چراکه ممکن است با انجام این کار، آنزیم‌ها و مواد تزریق شده به بینی، جابجا شده و نتیجه کار خراب شود. همچنین تا دو روز پس از تزریق، نباید به صورت خود آب بزنید و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید. از دیگر مراقبت های بعد از تزریق آنزیم به بینی، می‌توان به مصرف صحیح و به موقع داروهای تجویز شده و تکمیل جلسات مراجعه، که پیشتر توسط پزشک شما مشخص شده است، اشاره کرد.

هزینه کوچک کردن بینی با آنزیم

قیمت کوچک کردن بینی با آنزیم، بسته به تعداد جلسات مورد نیاز و همجنین کلینیک و یا مطب انتخاب شده، می‌تواند متغیر باشد. عمل فرم دهی بینی با آنزیم در کلینیک آراکام توسط متخصصین خبره و حاذق انجام شده و از این بابت، خیال مراجعه کننده کاملا راحت خواهد بود. در کلینیک آراکام، هر جلسه تزریق آنزیم، قیمتی حدود ۸۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان را در بر خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و مطرح نمودن سوالات، می‌وانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۳۸۵۷۷۹ – ۰۲۱۴۴۳۸۵۷۹۸ شعبه تهران، و شماره‌های ۰۲۶۳۲۵۵۰۱۱۵ – ۰۲۶۳۲۵۵۰۱۱۶ شعبه کرج تماس حاصل فرمایید.

 

اصلاح فرم بینی با آنزیم


سخن پایانی

کوچک کردن و فرم دادن بینی، از گذشته تا کنون دغدغه بسیاری از افراد، به ویژه بانوان بوده و اشخاص همواره بدنیال بهترین راه برای اصلاح فرم بینی بوده‌اند. روش‌های گوناگونی برای تغییر فرم بینی و زیباسازی آن وجود دارند که بسته به سلیقه و نظر شخصی افراد می‌توانند گزیده شوند. جدیدترین متدی که برای فرم دهی و اصلاح ساختار بینی بکار گرفته می‌شود، کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم هیالاز بوده که بدلیل مزایای زیادی که دارد، امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و همه‌روزه متقاضیان زیادی برای انجام این عمل سرپایی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. بزرگترین مزیت این شیوه فرم دهی بینی نسبت به عمل زیبایی، قیمت بسیار پایین‌تر آن، عدم نیاز به مراقب‌های طاقت‌فرسا پس از عمل، کوتاه بودن دوره عمل و کوتاه بودن دوره نقاهت می‌باشد که همین مزایا، فرم دهی بینی با آنزیم را به انتخاب اول علاقمندان به کوچک کردن بینی خود تبدیل کرده است. در این روش، آنزیم هیالاز به بینی تزریق شده که باعث سوختن بافت چربی و در نتیجه کوچک شدن آن خواهد شد. کلینیک آراکام با دارا بودن متخصصان زبده و پزشکان حاذق، آماده خدمت رسانی به مراجعان محترم در زمینه تزریق آنزیم و سایر خدمات زیبایی و سلامت می‌باشد.

2 دیدگاه در “فرم دهی بینی با آنزیم

 1. nazila گفت:

  خسته نباشید . من قصدم اینه که بینیم و کوچیک کنم ولی از عمل میترسم.مطلب شما رو خوندم و تصمیم دارم فرم دهی با آنزیم و انتخاب کنم. فقط هم میخوام هزینه این کار و بدونم و هم اینکه میتونم بعد این عمل سرکار برم؟

  1. fadab گفت:

   سلام ممنونم عزیزم ، برای فرم دهی بینی حتما باید حضوری تشریف بیارید که دکتر ببینن قابل انجام هست یا خیر و بعد متناسب با مواد مصرفی هزینه خدمتتون اعلام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *