رفع چین و چروک دور چشم


اصلی ترین دلایل ایجاد چین و چروک دور چشم

چین و چروک روی پوست در اثر کاهش تولید کلاژن و الاستین ایجاد شده و سبب پیشرفت روند پیری پوست می گردد. کلاژن و الاستین، اصلی ترین پروتئین هایی در بدن هستند که وظیفه آن ها جوانسازی و زیبایی پوست است و کاهش تولید آن ها در بدن، می تواند سبب پیری پوست گردد. این مورد زمانی خود را بیشتر نمایان می کند که عضلات صورت منقبض گردد.

چین و چروک دور چشم معمولا در بین سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی شکل می گیرند و در سنین پس از ۳۰ سالگی عمیق تر می شوند. ینابراین بهترین بازه سنی برای درمان دائمی چین و چروک دور چشم، همان ۲۰ تا ۳۰ سالگی است. 

رفع چین و چروک دور چشم

کاهش تولید کلاژن و الاستین دلایل داخلی ایجاد چین و چروک هستند و سبب می گردند که پوست خاصیت کشسانی خود را از دست بدهد. ولی دلایلی برای چین و چروک دور چشم وجود دارد که مربوط به محیط و سبک زندگی و عادات فرد هستند. این دلایل را میتوان شامل موارد زیر دانست:

 

  • اصلی ترین دلیل ایجاد چروک دور چشم، پلک زدن مداوم و حرکت دادن مداوم ماهیچه های دور چشم است. دلایل متعددی میتواند سبب این عادت شود. مانند خستگی چشم در اثر نگاه کردن زیاد به صفحه های نمایش، خشک شدن چشم و…
  • عدم استفاده از عینک آفتابی هنگام قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب یا روزهای برفی. در این هنگام شخص چشم خود را جمع کرده تا نور کمتر ان را اذیت کند. انجام مداوم این کار سبب چروک شدن پوست دور چشم می گردد.
  • استعمال دخانیات و الکل به سبب تاثیر در کاهش جریان خون در اطراف چشم و نرسیدن مقدار کافی پروتئین های مورد نیاز به موضع، سبب ایجاد چین و چروک دور چشم می گردد. به چروک های دور چشم اصطلاحا، خطوط پنجه کلاغی نیز میگویند.
  • استرس و اضطراب
  • افزایش سن، مشکلات ژنتیکی، نداشتن خواب کافی از دیگر دلایل ایجاد چروک های دور چشم هستند.


برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انواع خدمات پوست و مو، می‌توانید با متخصصان کلینیک آراکام در تماس باشید.



رفع دائمی چروک زیر چشم و دور چشم و روش های درمان

روش های متعددی برای رفع چین و چروک دور چشم وجود دارد که هر کدام متناسب با اثربخشی آن ها طبقه بندی می شوند.

تزریق بوتاکس

از جمله روش هایی که برای از بین بردن چروک پنجه کلاغی استفاده می شود، تزریق بوتاکس است. بوتاکس در واقع سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که مکانیزم عملکرد آن، مهار رهایش استیل کولین در محل اتصال عصب و عضله است. در اثر این عملکرد، عضلاتی از صورت که در نتیجه انقباض آنها هنگام اخم کردن، خندیدن و … در طولانی مدت سبب ایجاد چروک روی پوست می شود، شل و ضعیف میگردند. با استفاده از اثر تزریق بوتاکس و شل شدن عضلات، خطوط ناشی از افزایش فعالیت عضله از بین رفته و طرح صورت و گردن تغییر یافته و چروک ناشی از انقباض عضلات صاف می‌گردد.

بوتاکس در موارد متعددی برای جوانسازی پوست استفاده می گردد. خلاصه از کاربردهای آن را میتوان در رفع چین و چروک، درمان تعریق شدید، درمان میگرن، درمان افسردگی، تنظیم ضربان قلب، درمان بی اختیاری در ادرار و تسکین کمر درد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی برای رفع چین و چروک صورت است. اساس این روش انرژی مافوق صوت بوده که امواج مافوق صوت در عمق لایه های پوست و چربی نفوذ کرده و بافت پیوندی را به شیوه ای ملایم هدف قرار می دهد.

این انرژی، سلول های موضع را به صورت کنترل شده گرم کرده و این حرارت آن ها را وادار به کلاژن سازی می‌نماید. پس از چند ماه درمان هایفوتراپی، چین و چروک های صورت کمتر شده و پوست نرم تر، منعطف تر و صاف تر می شود.

کاربردهای هایفوتراپی را میتوان به صورت خلاصه موارد زیر دانست:

نامشخص بودن خط فک

افتادگی به ویژه در اطراف دهان

افتادگی پلک ها

افتادگی و شلی صورت و گردن

پوست نازک و چروک شده

خطوط و چین چروک های ریز و…

مدت زمان یک جلسه هایفوتراپی ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می باشد ولی خود هایفوتراپی ممکن است ۳۰ دقیقه زمان ببرد. عوارض جدی ندارد و عمدتا یک جلسه کافی است.

چگونه از ایجاد چین و چروک دور چشم پیشگیری کنیم؟

با رعایت الزاماتی در سبک زندگی و عادات غذایی میتوان تا حد امکان از چروک های پوست جلوگیری نمود. ورزش کردن، رژیم غذایی سالم، عدم استعمال دخانیات و الکل، استفاده از کرم های ضد آفتاب از جمله مواردی هستند که رعایت آن ها میتواند ایجاد چین و چروک صورت را ره تعویق اندازد.

از بین بردن چروک پنجه کلاغی

حتما از کرم ضدآفتاب مناسب استفاده کنید

نور خورشید فواید بیشماری دارد. مثلا عاملی است که سبب جذب ویتامین d3 در بدن میگردد. ولی اگر پوست در تماس مستقیم و بیش از اندازه و همچنین بدون محافظت نور خورشید باشد میتواند سبب عوارض پوستی گردد. استفاده از کرم ضد آفتاب سبب محافظت پوست بدن در برابر اشعه های مضر آفتاب می شود و زمانی که قرار است در تماس چندین ساعته در برابر نور آفتاب باشید، باید از ان استفاده نمایید.

استفاده از عینک آفتابی را فراموش نکنید

حتما برایتان پیش آمده که در تماس با نور خورشید باشید و برای آنکه نور چشم شما را اذیت نکند، چشم خود را تنگ کرده اید. این کار سبب جمع شدن عضلات اطراف چشم شده و انجام مدام این کار سبب ایجاد چین و چروک دور چشم خواهد شد. لذا استفاده از عینک آفتابی مناسب و استاندارد را فراموش نکنید.

نور آفتاب دارای اشعه ماورابنفش است. این اشعه برای سلامت پوست و چشم مضر است. بنابراین عینکی که استفاده می کنید باید استاندارد لازم برای مقابله با اشعه ماورابنفش را داشته باشد.

عادات اشتباه غذایی خود را اصلاح کنید

رژیم غذایی مناسب، سبب دریافت تمام مواد غذایی و معدنی مورد نیاز بدن و پوست خواهد شد. دریافت این مواد معدنی سبب حفظ رطوبت پوست و دریافت تمام مواد غذایی لازم برای پوست و عدم کاهش روند کلاژن سازی پوست می گردد. لذا پوست همواره انعطاف و کشسانی خود را حفظ می نماید. از طرفی، رژیم غذایی نامناسب، سبب پیری پوست خواهد شد. توصیه های اولیه برای یک رژیم غذایی مناسب که سلامت پوست شما را تامین نماید، میتواند شامل موارد زیر باشد:

  • مصرف کمتر مواد قندی و شیرینیجات
  • استفاده از سبزیجات و میوه جات
  • به حداقل رساندن مصرف غذاهای سرخ کردنی و فست فودها
  • استفاده از غذاهای سالم و متنوع که منبع غنی از روی، سلنیوم و ویتامین های مورد نیاز روزانه بدن باشد.

برای دریافت انواع خدمات زیبایی می‌توانید به سایت آراکام مراجعه کنید