تزریق چربی به لب


تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب بهترین راهکار برای داشتن لب‌هایی زیبا و خوش‌فرم است که باید به صورت کاملا تخصصی و زیرنظر پزشک انجام شود. لب مهمترین عضو صورت است که افزایش سن و مشکلات هورمونی می‌تواند ساختار لب را به مرور زمان دچار تغییر کند‌. تزریق چربی در لب مدل‌های مختلفی دارد که شما می‌توانید با توجه به چهره خود آنها را انتخاب کنید. برای اینکه لب‌هایی شاداب و خوش فرم داشته باشید این تزریق بهترین گزینه است‌ که ماندگاری خوبی هم دارد‌. با تزریق چربی حجم لب بیشتر شده و شکلی برجسته پیدا کند. برای شناخت بیشتر این روش زیبایی بهترین است تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

تزریق چربی به لب


پروتز لب با تزریق چربی چه مزایا و معایبی به همراه دارد؟

پروتز لب با تزریق چربی در لب مزایا و معایب زیادی دارد که در زیر به معرفی آنها می‌پردازیم.

مزیت‌های این روش عبارتند از:

تزریق چربی به لب
 • فرم لب‌ها با این روش به خوبی زیباسازی و اصلاح می‌گردد و شما تقارن را به خوبی مشاهده خواهید کرد.
 • افرادی که لب‌های نازک، صاف و بد فرم دارند می‌توانند با این روش حجم لب‌ها را بیشتر کنند و فرم بهتری به آن بدهند.
 • شل شدگی و افتادگی لب‌ها که از علائم پیری است به خوبی برطرف می‌شود.
 • برای اصلاح حجم و فرم لب بهترین گزینه است
 • کار متقارن و متعادل‌سازی لب‌ها را به خوبی انجام می‌دهد.
 • از دیگر مزیت‌های این روش می‌توان به طبیعی‌تر شدن لب‌ها اشاره کرد که باف زیبایی پیدا می‌کند.
 • قوس میانی لب با تزریق چربی فرم کمانی پیدا می‌کند.
 • این روش درمانی ایمن و موثر بوده و ماندگاری خوبی هم دارد.
 • تزریق چربی روی لب با بی حسی انجام می‌شود و یک روش کم تهاجمی است.

در کنار مزیت‌های بالا این روش دارای معایبی نیز هست که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

 • محل تزریق دچار خونریزی می‌شود.
 • تورم و کبودی در تمام نواحی تزریق مشاهده می‌شود.
 • میزان حساسیت و قرمزی زیاد است چون لب حساس است.
 • ممکن است روی لب و نواحی اطراف تاول و تبخال ایجاد شود.
 • این روش تا زمان بهبودی درد را دارد.
 • تورم طولانی مدت مشاهده می‌شود.
 • در برخی افراد تورم و کبودی تا یک هفته و حتی ۱۰ روز ادامه دارد.
 • ممکن است تقارن به درستی در لب‌ها ایجاد نشود.
 • برآمدگی و بی نظمی در برخی موارد دیده می‌شود.
 • برخی افراد عفونت را هم مشاهده می‌کنند و نیاز به آنتی بیوتیک دارند.
 • ضایعات پوستی و زخم روی لب ایجاد شده و بافت آن سفت می‌گردد.


برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انواع خدمات پوست و مو، می‌توانید با متخصصان کلینیک آراکام در تماس باشید.تزریق چربی برای لب چیست؟

برای فرم‌دهی و حجیم‌تر کردن لب‌ها پزشک نیاز به بافت چربی دارد تا بتواند آن را در بخش‌های اصلی لب تزریق کند. چربی مورد نیاز در این روش زیبایی از ران و قسمت‌های دیگر ساکشن می‌شود. تزریق چربی برای لب یک گزینه ایمنی و دائمی بوده به همین دلیل بیشتر مورد استقبال افراد قرار گرفته است. چون لب عضو حساسی است این تزریق به صورت کاملا دقیق و زیر نظر پزشک معتمد صورت می‌گیرد. با این روش درمانی نه تنها لب‌ها حجم پیدا می‌کنند بلکه عیوب لب نیز برطرف می‌شود.

تزریق چربی در لب کمک می‌کند تا لب‌های بالایی و پایینی تقارن پیدا کنند. میزان و حجم تزریق تاثیر بسزایی در شکل لب‌ها دارد؛ به همین دلیل پزشک سعی می‌کند تا همیشه حجم خاصی از چربی‌ها را تزریق کند. چون چربی مورد نیاز برای این روش از بدن فرد استخراج می‌شود بدین ترتیب هیچ گونه واکنش آلرژیک ندارد و چربی به راحتی روی بافت لب قرار می‌گیرد تا بتواند حجم مورد نیاز را به آن بدهد. با این روش درمانی چروک‌های اطراف لب هم برطرف می‌شوند به همین دلیل لبخند شما جذاب‌تر خواهد بود.

این روشی کم تهاجمی است که اگر توسط پزشک متخصص صورت بگیرد عوارض کمتری خواهد داشت. زیباسازی لب‌ها آن هم با تزریق چربی ماندگاری خوبی دارد به شرطی که شما به مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق توجه زیادی کنید. میزان چربی که برای انجام کار از بدن ساکشن می‌شود بستگی به حجم مورد نیاز برای تزریق دارد. پروتزهایی که با تزریق چربی انجام می‌شوند کیفیت خوبی دارند و می‌توانند مشتری را راضی نگه دارند. برای اینکه این تزریق به بهترین شکل ممکن انجام شود انتخاب پزشک تاثیر بسزایی دارد.چه افرادی کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به لب نیستند؟

تزریق چربی در لب برای همه افراد مناسب نیست و تنها افرادی کاندیدای مناسب هستند که از سلامت عمومی برخوردار باشند و لب‌هایی بدون فرم و نازک داشته باشند. افزایش سن باعث باریک شدن لب‌ها می‌شود که در چنین شرایطی شما نیاز به این تزریق دارید تا لب‌ها را حجیم‌تر کنید. اگر موارد زیر در شما دیده می‌شود قطعا کاندیدای مناسبی برای انجام این کار نیستید و نمی‌توانید نتیجه خوبی هم از این روش بدست آورید.

 • اگر در اطراف دهان دچار تبخال شده‌اید تزریق چربی برای شما امکان‌پذیر نیست و می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.
 • اگر به بیماری دیابت و یا لوپوس مبتلا هستید، این روش برای شما مناسب نیست چون زخم‌های ایجاد شده به سختی ترمیم می‌شوند و احتمال عفونت در آن‌ها وجود دارد.
 • اگر روی لب جای زخم دارید، تزریق می‌تواند زخم را تشدید و حتی باعث گسترده‌تر شدن و عفونت آن نیز شود.
 • افرادی که مشکل انعقاد و عدم لخته شدن خون دارند نمی‌توانند کار تزریق چربی روی لب را انجام دهند چون ممکن است خونریزی آنها مدت طولانی ادامه پیدا کند.
 • اگر به مواد بی‌حسی مثل لیدوکائین حساسیت دادید قطعا گزینه خوبی برای تزریق چربی نیستید و ممکن است این روش عوارض زیادی برای شما به همراه داشته باشد.
 • وجود عفونت آن هم در داخل یا اطراف دهان می‌تواند انجام این روش را با مشکل روبرو سازد.
 • افراد سیگاری هم کاندید خوبی برای این روش نیستند.

افرادی که بیش از حد لاغر هستند و بافت چربی برای ساکشن ندارند نمی‌توانند به راحتی از این روش درمانی استفاده کنند. برای اینکه بتوانید از تزریق نتیجه خوبی به دست آورید باید ابتدا نکات بالا را مد نظر قرار دهید.قیمت تزریق چربی به لب چقدر است و چگونه انجام می‌شود؟

قیمت تزریق چربی به لب در همه افراد یکسان نیست و این بستگی به سایز لب و حجم مواد تزریق شده دارد. اگر مشکلات لب زیاد باشد قطعا پزشک باید زمان زیادی را برای متقارن‌سازی و زیبایی لب صرف کند و علاوه بر این چربی بیشتری هم نیاز دارد بدین ترتیب هزینه کار هم بیشتر خواهد بود. مدت زمان انجام کار و تکنیک‌هایی که پزشک برای نتیجه‌گیری بهتر به کار می‌گیرد همگی می‌توانند در تعیین قیمت نقش داشته باشند. اگر حجم لیپوساکشن زیاد باشد باید میزان چربی بیشتری از بدن گرفته شود که این کاری زمان‌بر و پر هزینه است.

تزریق چربی به لب

دکتر خوب برای تزریق چربی به لب

میزان تجربه پزشک و منطقه‌ای که کلینیک یا مطب در آن واقع شده هم می‌تواند در تعیین قیمت نهایی موثر باشد. میزان چربی مورد نیاز برای تزریق مهمترین عاملی است که قیمت را کم و زیاد می‌کند. پزشک برای محاسبه قیمت نهایی ابتدا تعداد سرنگ‌های تزریق شده را در نظر می‌گیرد. هزینه این عمل با هیچ بینه‌ای محاسبه نمی‌شود؛ بنابراین فرد نباید روی بیمه حساب باز کند. پزشک سعی می‌کند تا قبل از شروع کار این هزینه را برآورد و به بیمار اعلام کند. چون در صورت مخالفت بیمار تزریق انجام نمی‌شود.

محاسبه قیمت برای انجام این کار امری بسیار مهم است و اگر پزشک شرایط خاصی برای دریافت هزینه در نظر گرفته باید آن را به بیمار اعلام کند. میزان و محل استخراج چربی از بدن مهمترین عاملی است که برای محاسبه قیمت مد نظر گرفته می‌شود. هر چه نیاز بیمار به تزریق بیشتر باشد پزشک باید سرنگ‌های بیشتری را هم استفاده کند؛ در نتیجه هزینه افزایش پیدا می‌کند. اگر لب‌های فرد باریک و پر از چروک باشد نیاز به حجم بیشتری دارد و این کار با هزینه بالاتری همراه است. دستمزد پزشک و تیم تخصصی او هم می‌تواند در هزینه نهایی موثر باشد.

ماندگاری تزریق چربی به لب ها چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به لب در همه افراد یکسان نیست و این بستگی به نوع و حجم تزریق و همچنین پزشک متخصص دارد. افرادی که به مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق توجه کرده‌اند، قطعا نتیجه بهتری از تزریق مشاهده کرده‌اند و ماندگاری برای آنها بیشتر بوده است. زمانی که تزریق انجام می‌شود مقداری از مواد جذب لب می‌شود و ممکن است لب برجستگی لازم را نداشته باشد که این بستگی به افراد دارد. افرادی که لب‌های باریک و چروکیده دارند بیشتر در این شرایط قرار می‌گیرند و نیاز دارند تا تزریق مجدد انجام شود.

نوع چربی و حجم تزریق هم می‌تواند در ماندگاری موثر باشد. اگر چربی‌های ساکشن شده بافت متراکمی داشته باشند می‌توانند روی لب برای مدت طولانی قرار بگیرند و گذشت زمان باعث افت کیفیت آنها نمی‌شود. تخصص و تجاربی که پزشک دارد در ماندگاری تزریق موثر است. اگر پزشک حجم چربی را به درستی انتخاب و تزریق را هم در محل دقیق خود انجام دهد و به مویرگ‌ها آسیبی وارد نکند قطعا دوران بهبودی کوتاه خواهد بود و تزریق نتیجه طولانی‌تری برای فرد به همراه خواهد داشت. افرادی که کلینیک‌های معتبر را برای تزریق انتخاب می‌کنند همیشه از نتیجه رضایت کامل دارند.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی در لب به صورت کاملا تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص انجام می‌شود تا عوارض کمتری داشته باشد. افرادی که برای انجام این کار کاندیدای مناسبی هستند ابتدا مشاوره‌های لازم را از پزشک دریافت می‌کنند. این تکنیک در عرض ۱۵ دقیقه انجام می‌شود و دوران نقاهت کمی هم دارد و بهبودی سریع صورت می‌گیرد. پزشک برای تامین چربی مورد نیاز برای تزریق به لیپوساکشن نیاز دارد و باید ابتدا مقداری از بافت چربی در قسمت ران را جدا کند. پس از تامین چربی مورد نیاز پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

چون عصب‌های لب حساس هستند بی‌حسی می‌تواند درد را کاهش دهد. قبل از تزریق در بیشتر موارد کیسه یخ روی لب گذاشته می‌شود تا کبودی و تورم و همچنین سوزش و ناراحتی کاهش پیدا کند. برای انجام تزریق پزشک ابتدا کار علامت‌گذاری را به صورت کاملا دقیق انجام می‌دهد سپس سوزن‌های نازکی که حاوی چربی است را در قسمت‌هایی که علامت‌زده قرار می‌دهد و به آرامی چربی را در بافت لب تزریق می‌کند. پس از تزریق هم کیسه یخ روی لب گذاشته می‌شود تا علاوه بر کاهش خونریزی به برطرف شدن درد هم کمک کند. قبل و بعد از تزریق باید به نکات مراقبتی توجه کنید.


معرفی مدل‌های تزریق چربی لب

تزریق چربی در لب مدل‌های مختلفی دارد که متناسب با سلیقه فرد و همچنین راهنمایی پزشک مدل مناسب انتخاب می‌شود. این مدل‌ها عبارتند از:

 • مدل لب نچرال (طبیعی، کلاسیک): این مدل اگر چه تغییرات کمی ایجاد می‌کند اما در متعادل سازی و متقارن کردن لب‌ها نقش بسزایی را ایفا می‌کند. برای افراد که دوست دارند لب‌های طبیعی داشته باشند مناسب است.
 • مدل لب روسی: تزریق چربی به لب مدل روسی باعث می‌شود تا شما لب‌هایی جذاب و زیبا داشته باشید. افرادی که لب باریک و کوچک دارند باید این تزریق را انجام دهند تا لب‌ها فرم مناسبی پیدا کند.
 • مدل لب عروسکی (باربی): فرم لب‌ها در این مدل شبیه عروسک‌ها شده به همین دلیل یک مدل پرطرفدار دخترانه است. حجم لب پایینی در این مدل بیشتر از لب بالایی است.
 • مدل لب قلبی: برای افرادی که صورت بیضی دارند این روش بهترین انتخاب است. این مدل پرطرفدار جذابیت لب‌ها را بیشتر می‌کند و شکلی قلب مانند به لب‌ها می‌دهد‌. فاصله قسمت بالایی و پایینی لب زیاد می‌شود.
 • مدل لب کمانی: تمرکز این مدل روی لب بالایی است و به شکل کمان می‌شود. افرادی که به دلیل افزایش سن طراوت لب‌ها را از دست داده‌اند این روش را امتحان کنند.
 • مدل لب صدفی: تمرکز در این مدل روی لب پایینی است و دو قطره اشک در مرکز لب اضافه می‌شود تا لب پایین حالت صدفی پیدا کند.
 • مدل لب هالیوودی: برای بلد شدن لب‌ها این مدل انتخاب می شود که تزریق روی هر دو لب صورت می‌گیرد تا بتواند باعث حجیم و برجسته‌تر شدم لب‌ها گردد.
 • مدل لب چاک‌دار: این مدل کاملا خاص بوده و در تزریق آن ابتدا در وسط لب پایین یک خط ایجاد می‌شود و این می‌تواند لبخند شما را جذاب‌تر کند.

 دریافت مشاوره رایگان انواع خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی

با کلینیک آراکام در تماس باشیدبرای پروتز لب تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟

تزریق چربی و ژل دو روش متفاوت برای پروتز لب است که هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند. برای داشتن لب‌های حجیم و خوش‌فرم افراد روش‌های مختلفی را تجربه می‌کنند که بهترین آنها تزریق چربی و ژل است. تفاوت اصلی این دو روش در نوع موادی است که برای تزریق انتخاب می‌شود. در تزریق چربی پزشک با ساکشن چربی فرد آن هم در قسمت ران کار تزریق را انجام می‌دهد که بدون حساسیت بوده و سازگاری زیادی با لب که عضو حساسی هست دارد. اما ژل یک ماده مصنوعی است که ممکن است تزریق آن برای پروتز لب حساسیت‌هایی را به همراه داشته باشد.

تزریق ژل موقتی بوده و ماندگاری کمتری هم دارد با این تفاوت که تزریق چربی ماندگارتر است و به مرور زمان هم کیفیت خود را از دست نمی‌دهد. این ۲ تزریق کم تهاجمی هستند و به کمک مواد بی‌حس کننده انجام می‌شوند. افرادی که نمی‌خواهند از مواد مصنوعی چون فیلر برای پروتز لب استفاده کنند، می‌توانند تزریق چربی را انتخاب کنند. در واقع مهمترین تفاوت این روش در طبیعی و مصنوعی بودن آنها است. چربی به دلیل طبیعی بودن به سرعت جذب می‌شود و سرعت بهبودی آن بیشتر است و شما می‌توانید نتیجه تزریق را در کمترین زمان مشاهده کنید. 

تزریق چربی به لب


سخن پایانی

سایت آراکام در تلاش است تا همیشه روش‌های بروز و کم خطر را برای زیباسازی لب‌ها معرفی کند. تزریق چربی یک روش کم تهاجمی و بدون خطر است که در آن از مواد طبیعی استفاده می‌شود به همین دلیل مورد استقبال قرار گرفته است. برای اینکه تزریق بتواند نتیجه خوب و رضایت بخشی را به همراه داشته باشد شما باید کلینیک و پزشک خوب و با تجربه‌ای را برای انجام این کار انتخاب کنید. مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق می‌تواند در نتیجه‌گیری بهتر و ماندگاری بیشتر تاثیر بسزایی داشته باشد. در این سایت مدل‌های مختلف تزریق معرفی شده تا شما بتوانید مدل مناسب را انتخاب کنید.