لیفت شقیقه


هزینه لیفت شقیقه

هزینه لیفت شقیقه یکی از سوالات مهم درباره لیفت صورت است. امروزه روش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند پوست را سفت کند. یکی از این روش‌ها که بافت پوست را سفت می‌کند، لیفت شقیقه است. بافت صورت با بالارفتن سن فرد، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که این موضوع سبب افتادگی شقیقه و صورت می‌شود. افتادگی شقیقه، موجب افتادگی گوشه چشم‌ها و ابروها نیز می‌شود که اغلب تاثیر منفی در زیبایی افراد می‌گذارد. بیشتر افراد و بانوان برای زیبایی صورت و جوان‌سازی خود با در نظر گرفتن هزینه لیفت شقیقه به این عمل زیبایی روی می‌آورند تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورند.

لیفت شقیقه


معرفی انواع لیفت شقیقه

لیفت شقیقه به دو صورت جراحی و غیرجراحی انجام می­گیرد.

روش­های غیرجراحی لیفت شقیقه عبارتند از:

لیفت شقیقه
 • لیفت شقیقه با بوتاکس و تزریق فیلر

 • لیفت شقیقه با نخ
 • لیفت شقیقه با لیزر
 • لیفت شقیقه با هایفوتراپی
 • لیفت شقیقه با پلاسماجت
 • لیفت شقیقه با اندوتاین


برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انواع خدمات پوست و مو، می‌توانید با متخصصان کلینیک آراکام در تماس باشید.ماندگاری لیفت شقیقه در روش‌های مختلف آن چقدر است؟

لیفت شقیقه به چند صورت انجام می‌شود که ماندگاری هر یک نیز متفاوت است. در زیر با چند مورد انواع لیفت شقیقه آشنا می‌شویم.

لیفت آندوسکوپ

یکی از راه‌های لیفت شقیقه لیفت آندوسکوپ نام دارد. در این لیفت ابتدا سطح پوست را ضدعفونی می‌کنند و برش‌های بسیار کوچکی روی شقیقه سر ایجاد می‌کنند. بعد از این کار دسترسی به ابرو‌ها و پیشانی آسان‌تر می‌شود. سپس دکتر معالج دوربینی را به زیر پوست وارد می‌کند و فضای داخلی را بررسی می‌کند. سپس تغییرات لازم روی بافت چربی و عضلات صورت انجام می‌شود. دو ماه کامل باید صبر کرد تا نتیجه لیفت آندوسکوپی مشاهده شود. ماندگاری این نوع لیفت شقیقه بین ۶ تا ۷ ماه است. بعد ازاین مدت لیفت شقیقه با ژل صورت گرفته جذب بدن می‌شود.

 لیفت شقیقه با جراحی

یکی دیگر از انواع لیفت شقیقه که به­صورت غیرتهاجمی صورت می‌گیرد، روش جراحی است. در این روش فرم و حالت ابرو، چین و چروک اطراف چشم و چین و چروک صورت به­راحتی از بین می‌رود. ماندگاری این جراحی در افرادی که سن آن‌ها کمتر از ۲۳ سال است دائمی نیست. این روش برای افرادی است که سن‌ آن‌ها بالا باشد و رشد اعضای صورتشان کامل شده باشد. جراحی لیفت شقیقه یک روش دائمی است که فرم ابرو‌ها و چشم‌­ها‌ را زیباتر و کشیده­تر می‌کند وچین و چروک صورت را برای همیشه از بین می‌برد.

لیفت شقیقه با تزریق ژل

در لیفت شقیقه با تزریق ژل به شقیقه به میزان ۱ الی ۲ میلی­متر انجام ‌می‌شود. در نواحی که عمیق‌تر باشد، فیلر بیشتری مصرف می‌شود. زمان و ماندگاری این عمل به پوست، نوع فیلر، میزان مصرف ژل، تخصص پزشک شما و امکانات کلینیک بستگی دارد. قیمت لیفت شقیقه با ژل و بوتاکس به مراتب پایین‌تر از هزینه لیفت شقیقه با عمل جراحی و دیگر عمل‌ها است؛ به همین دلیل است که این نوع عمل طرفداران زیادی به دلیل قیمت پایین و راحتی کار دارد.

لیفت شقیقه با نخ

آخرین روش لیفت شقیقه با نخ است که در این روش پزشکان بر روی شقیقه برش‌های کوچکی می­زنند و با نخ افتادگی شقیقه و چین و چروک را از بین می‌برند. ماندگاری این عمل به عوامل زیادی از جمله جنس نخ و تخصص پزشک متخصص نیز بستگی دارد. لیفت شقیقه با نخ عوارض زیادی نیز مانند جابجایی نخ در زیر پوست، عفونت و عدم تقارن در لیفت دارد. لیفت شقیقه با نخ حدود ۶ ماه تا ۲ سال می‌تواند ماندگاری داشته باشد.قبل و بعد از عمل لیفت شقیقه، چه اقداماتی باید انجام داد؟

اقداماتی که باید قبل از عمل لیفت شقیقه شخص انجام دهد:

 • پیش از عمل لیفت خود، با دکتر لیفت شقیقه مشورت کرده و انتظارات و خواسته‌های خود را با او در میان بگذارد.
 • مصرف نوشیدنی­های الکلی را ۲ هفته قبل از عمل متوقف کرده و به جای آن ویتامین و مکمل­های آهن را مصرف کند.
 • مصرف مسکن، داروهای ضدافسردگی و همچنین آسپرین را ۲ الی ۴ هفته قبل از عمل لیفت شقیقه متوقف کند.
 • افرادی که شرایط پزشکی و بیماری خاصی دارند، باید از پزشک مراقب خود گواهی پزشکی دریافت کنند.
 • برای این‌که این عمل با بیهوشی انجام می‌شود، باید ۶ ساعت قبل از آن، غذا و نوشیدنی خورده نشود.
 • یک ماه یا حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی، زنان باید از بارداری و جایگزینی هورمونی جلوگیری کنند.
 • افراد مراجعه کننده باید در مورد سابقه پزشکی، سابقه حساسیت‌های دارویی و داروهای خاصی که مصرف می‌کنند، به پزشک مربوطه اطلاع دهند.
لیفت شقیقه

دریافت مشاوره رایگان انواع خدمات پوست، مو، لیزر و زیبایی

با کلینیک آراکام در تماس باشید


اقداماتی که  بعد از عمل لیفت شقیقه باید انجام داد‌.

بعد از جراحی در ارتباط با مراقبت از پانسمان به افراد، دستورالعمل‌هایی داده می‌شود. تمامی پانسمان­ها تا دو روز بعد عمل برداشته می‌شوند. در هنگام خواب باید دو تا سه بالش زیر سر گذاشته شود و سر بالاتر از بقیه بدن قرار بگیرد. این کار به کاهش تورم و کبودی محل جراحی کمک می‌کند. کبودی‌های اطراف چشم و جلوی پیشانی در طول ۷ تا ۱۰ روز از بین می‌روند. البته در برخی افراد کبودی این نواحی ۶ تا ۸ هفته زمان می‌برد تا از بین برود.

از کیسه یخ نیز برای کاهش تورم و کبودی استفاده می‌شود که بهترین روش درمانی است. در این روش به یاد داشته باشید که کیسه یخ را نباید مستقیما با پوست در تماس بگذارید؛ بلکه باید آن را در پلاستیک و یا یک حوله تمیز پیچیده و استفاده کنید.

از دیگر اقدامات مهم بعد از عمل لیفت شقیقه

 • باند فشارنده‌ای که پزشک تجویز کرده است را به مدت یک هفته باید فرد بپوشد.
 • تا زمانی که باند برداشته نشده است، باید استراحت کرد.
 • در موضع عمل،کبودی و تورم ایجاد خواهد شد که از کمپرس یخ برای کاهش تورم کمک بگیرید.
 • تنه و سر خود را باید تا چند روز بعد از عمل عمودی نگه دارید.
 • برای این‌که خونریزی، لخته شدن خون و تورم ایجاد نشود، باید بدن و سر بالا نگه داشته شود و به حالت نیمه نشسته دراز کشیده شود.
 • تا مدتی از ورزش سنگین، فعالیت­های سخت و ناگهانی و از خم شدن به جلو خودداری کنید. چون این کارها باعث بالارفتن فشار خون در سر می‌شود و خطر پارگی رگ و خونریزی را افزایش می‌دهد.
 • اگر حس کشیدگی در ناحیه جراحی داشته باشید، بسیار طبیعی است که بعد از چند روز مرتفع می‌شود.
 • بعد از یک هفته موهای خود را با آب خنک و شامپو بچه بشویید و از حوله نرم برای خشک کردن موها استفاده کنید.
 • تا یک ماه بعد از عمل موها را آرام شانه کنید و از سشوار استفاده نکنید.
 • از لوسیون مرطوب کننده در محل عمل استفاده کنید.


لیفت شقیقه برای چه کسانی مناسب است؟

با افتادگی ناحیه شقیقه، ناحیه چشم و ابروها نیز افتاده‌تر می‌شوند که با این افتادگی چشم‌ها جذابیت و زیبایی خاص خود را از دست می‌دهند. برای به دست آوردن زیبایی و جدابیت چشم‌ها، مراجعه به دکتر لیفت شقیقه برای اغلب افراد پیشنهاد می‌شود تا دم ابرو و چشم­ها بالاتر کشیده شوند. با این عمل گونه ­ها نیز بالا کشیده می‌شوند.

اگر چشم‌ها به هم نزدیک باشند، این عمل برای شما لازم است؛ ولی اگر چشم­ها دور از هم باشند، عمل لیفت شقیقه مناسب شما نیست. لیفت شقیقه با توجه به اینکه صورت و ناحیه ابرو ها را کشیده­تر می‌کند، سبب درشت‌تر و زیباتر شدن چشم‌ها می‌شود. لیفت شقیقه برای افراد زیر مناسب است:

 • کسانی که با افزایش سنشان چربی پوستشان کاهش یافته است.
 • افراد بالای ۲۳ سال؛ زیرا پایین­تر از این سن هنوز فرم صورت کامل شکل نگرفته است.
 • کسانی که می‌خواهند چین‌ و چروک صورتشان را از بین ببرند.
 • افرادی که دچار افتادگی چشم و ابرو هستند و یا ابروهایشان قرینه نیست.
 • کسانی‌که دم ابروهایشان پایین است.


بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

عمل لیفت شقیقه به­صورت بیهوشی انجام می‌شود و حدودا یک ساعت زمان می‌برد. بهترین پزشکان تهران این عمل را به مناسب‌ترین شکل و با حساسیت زیادی انجام می‌دهند. در این عمل یک برش کوچکی در بالای گوش و همچنین در خط رویش مو که در بالای پیشانی هست ایجاد می‌کنند. با برش دادن این محل بافت پایه را در موقعیت جدید قرار می‌دهند و برای بالاکشیدن طرف بیرونی ابرو آن را در حالت معلق می‌گذارند. پزشک جراح پوست‌های اضافه را برمی‌دارد. بعد از اتمام کار، پزشکان برش‌ها را با بخیه می‌بندند و عمل جراحی پایان می‌پذیرد. برای اطلاع از بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما با مشاوران آراکام ارتباط برقرار کنید.سخن پایانی

بانوان و جوانان زیادی برای زیبایی و جوان‌ شدن پوست و صورت خود از عمل لیفت شقیقه استقبال می‌کنند. این عمل سرپایی است و غالبا افراد بیشتری به­صورت غیرجراحی عمل لیفت شقیقه را انجام می‌دهند. اگر مایل هستید که این عمل را انجام دهید، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاوران آراکام ارتباط برقرار کنید‌؛ همچنین برای مطلع شدن از هزینه لیفت شقیقه می­توانید با مشاوران این سایت در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.