جستجو

شیوه های جوانسازی پوست

آبان ۱۰, ۱۳۹۷

روش‌های جوانسازی پوست

پوست از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ارگان‌های حفاظتی بدن به حساب می‌آید. این قسمت از بدن که بیشترین بخش آن را نیز تشکیل می‌دهد مجموعه‌ای از عوامل ضروری و مورد نیاز برای حیات را در خود جای داده است. راه‌های بسیار زیادی برای جوانسازی و جوان نگهداشتن پوست وجود دارد که با رعایت برخی از آن‌ها می‌توان طراوت و شادابی از دست رفته پوست را به آن بازگرداند. این شیوه‌ها که برخی از آنان طبیعی و خانگی هستند گاه کمک‌های بسیاری به رفع مشکلات پوست می‌کنند. در بعضی مواقع شدت مشکلات پوستی به حدی زیاد است که با درمان‌های گیاهی و معمول خانگی بهبود نمی‌یابد، این مشکلات به دلیل بالا رفتن سن و یا ایجاد زخم‌ها و خراش‌ها و یا حتی اتفاقات دیگر بر روی پوست پدید می‌آیند. این موضوع باعث می‌شود تا افراد به سراغ درمان‌های پزشکی، جراحی و کلینیک‌های زیبایی پوست و مو بروند. در کلینیک‌های پوست و مو با استفاده از جدیدترین شیوه‌ها، زیبایی، سلامت و طراوات پوست تا حدود زیادی بازیابی می‌شود.

 چوانسازی پوست

روشها

امروزه شیوه‌ها و تکنیک‌های زیادی برای جوانسازی و جوان نگهداشتن پوست وجود دارد و آگاهی افراد نیز نسبت به روش‌های پیشگیری از پیری پوست تا حدود زیادی افزایش یافته است. البته باید بگوییم که پیشگیری بر درمان اولویت دارد پس در ابتدا بهتر است بدانید که با مراقبت از پوست در برابر آفتاب، داشتن رژیم غذایی متعادل، استفاده از کرم‌های جوان کننده، مصرف ویتامین سی و مواد دیگر می‌توانید تا حدودی جلوی فرآیند پیری را در پوست خود بگیرید. زمانی این نوع از پیشگیری به دلیل افزایش سن دیگر کارآیی خود را از دست می‌دهد و شما باید به متخصصان زیبایی مراجعه نمایید تا شیوه‌ها و تکنیک‌هایی را در جهت جوان سازی پوست به شما معرفی کنند. این تکنیک ها با آبرسانی و چربی رسانی به لایه‌های پوست موجب کاهش چین و چروک‌ها و کم عمق‌تر شدن آن‌ها روی پوست می‌شوند و بدین ترتیب ظاهری جوان تر را برای فرد به وجود می‌آورند.

 

انواع جوانسازی پوست

 

تزریق بوتاکس

بوتاکس در واقع سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که با مهار آزادسازی استیل کولین در محل اتصال عصب و عضله باعث شل و ضعیف شدن عضلاتی می‌شود که انقباض آنها موقع خندیدن و اخم کردن و…، با گذشت زمان باعث ایجاد چروک‌های فعال یا دینامیک می‌شود.

با استفاده از اثر بوتاکس و شل شدن عضلات، خطوط ناشی از افزایش فعالیت عضله از بین رفته و طرح صورت و گردن تغییر یافته و چروک ناشی از انقباض عضلات صاف می‌گردد. البته این نکته را نباید فراموش کرد که چروک‌های غیرفعال یا استاتیک که ناشی از تغییر در محتوای کلاژن لایه زیرین پوست است و در اثر گذشت سن و تابش آفتاب به وجود می‌آید، تحت تاثیر بوتاکس قرار نمی‌گیرد. تزریق بوتاکس در واقع روشی آرام و کم دردسر و غیرجراحی برای رفع چین و چروک صورت و گردن است.

 

تزریق ژل

تزریق ژل روشی غیرتهاجمی و سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب‌ها، کاهش چین و چروک و خطوط اخم و خنده و… است. یکی از تکنیک‌های غیر جراحی برای حذف کردن این خطوط و بازگرداندن حجم و احساس پری صورت استفاده از حجم‌دهنده‌های تزریقی است. ژل‌ها موادی هستند که در داخل پوست تزریق شده و موجب افزایش حجم و بنابراین صاف کردن چین و چروک‌ها، برجسته کردن لب‌ها و کاهش عمق فرورفتگی‌های صورت می‌شوند. این درمان‌ها دائمی نیستند و نیازمند تکرار می‌باشند. گاهی فیلرها (ژل) همراه با سایر درمان‌های جوانسازی صورت مثل تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند. استفاده از حجم‌دهنده‌های تزریقی ممکن است نیاز به همراهی با سایر روش‌های زیبایی صورت مانند جراحی کشیدن پوست صورت و بالا کشیدن ابرو و یا روش‌های دیگر داشته باشد. جراح شما با ارزیابی نیازهای شما یک یا چند درمان مورد نیاز شما را توصیه خواهد کرد.

 

پلاسما جت

پلاسما حالت چهارم ماده است و زمانی تشکیل می‌شود که گازهای موجود در هوا با استفاده از یک دستگاه مخصوص (PURISMA) یونیزه ‌شوند و می‌تواند نواحی دارای مشکل را بدون ایجاد گرمای ناخواسته در پوست اطراف، درمان کند.

علاوه بر جوانسازی و رفع چین و چروک و رفع افتادگی پلک، پلاسما جت برای رفع کک مک، لکه، خال، جای زخم و تتو و همچنین فرم‌دهی و لیفت بینی‌های گوشتی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مزوتراپی

مزوتراپی از کلمه یونانی Meso به معنای میان و Therapeia به معنی درمان پزشکی می‌آید. مزوتراپی به زبان ساده تکنیک تزریق مکرر دارو با مقدار بسیار کم، در انواع لایه‌های پوست است. بدین طریق می‌توان با تزریق، نتایج درمانی مختلفی را به دست آورد. این روش که تا حدودی تهاجمی است با تزریق زیر یا داخل جلدی، مخلوطی از عصاره‌های گیاهی، مواد هومیوپاتیک، داروها، انواع آمینواسید‌ها، ویتامین‌ها (به ‌طور مثال ویتامین C برای روشن شدن پوست)، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری و اسید هیالورونیک و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی انجام می‌شود. از آنجایی‌ که پوست، عضله، غضروف، استخوان و بافت‌های نرم بدن از لایه مزودرم (میانی) منشأ گرفته‌اند این روش می‌تواند برای درمان بیماری‌های مربوط به این قسمت‌ها مفید باشد.

 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ (Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می‌گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد. طی فرایند میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن های بسیار ریز، میلیون‌ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می‌گردد.

وارد کردن سوزن‌ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست‌ها، پلاکت‌های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست‌ها می‌شود. کراتینوسیت‌ها نیز به محل نیدلینگ در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می‌شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می‌گردند.

در این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می‌بایست به حدی باشد که خونریزی‌های ظریف داخل پوستی ایجاد گردد (pin point bleeding) .در میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ می‌شود اما تخریب نمی‌شود، بنابراین اپی تلیال در مدت زمان کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

 

میکرودرم

میکرودرم ابریژن، راهکاری برای لایه‌برداری سطح خشک پوست و سلول‌های مرده‌ی آن است. با میکرودرم می‌توانید پوست صاف و زیباتری داشته باشید. بنابه گفته‌ی متخصصان، این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که روی پوست خود خطوط باریک یا رنگ‌دانه‌های ناهموار یا منافذ پوستی مسدود دارند. میکرودرم ابریژن روشی برای لایه برداری پوست، رفع چین و چروک، رفع کک و مک و کلیه لک‌های غیر مادرزادی، رفع جای جوش، کاهش سوراخ‌های ریز پوست و منافذ پوستی، جوانسازی و شفاف‌سازی پوست، براق کنندگی و برگشت خاصیت کشسانی پوست، خارج کردن جوش‌های سرسیاه و سر سفید از پوست استفاده می‌شود. معمولا در این روش یک پاکسازی پوست نیز انجام می‌گردد. از این روش می‌توان برای مشکلات ذکر شده در نواحی صورت، گردن، ناحیه دکلته، قفسه سینه، پشت، بازوها و ران ها استفاده نمود.

 

هیدرودرمی

هیدرودرمی از کلمه “هیدرات” به معنی”چیزی که باعث مرطوب شدن می‌شود” گرفته شده است، یعنی پوست به صورت کامل در طی فرایند، آب رسانی می‌شود. در این روش  ژل آبرسان را که بر روی پوست زده شده از طریق نازل دستی کوچک دستگاه هیدرودمی ماساژ داده تا ژل آبرسان جذب پوست شود. به طور حتم با این روش بهترین آبرسانی به پوست خود را تجربه خواهید کرد. هيدودرمی ظاهر خطوط ريز، چین‌وچروک‌ها، تغيير رنگ پوست مانند لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزايش سن، منافذ متراکم و بزرگ را بهبود می‌بخشد.

 

اولتراسونیک

دستگاه اولتراسونیک (Dream Ray) بر روی صورت، از فناوری امواج صوتی سطح بالا برای نفوذ به لایه‌های زیرین سطح پوست و بهبود نفوذ محصولات محافظت پوستی و تسریع ترمیم و احیای سلول‌ها، تونینگ عضلات، بهبود گردش خون، کاهش و کمرنگ سازی چین و چروک های ریز، سفت کردن پوست شل، از بین بردن پف یا افتادگی پلک‌ها، کاهش ظاهر سلولیتی پوست، بهبود آکنه، مسدود کردن منافذ بزرگ، کمرنگ کردن سیاهی زیر چشم‌ها، کک و مک و لکه‌های ناشی از پیری و حتی از بین بردن جای زخم استفاده می‌شود.

 

هایفوتراپی

در هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت استفاده می‌شود تا بافت پیوندی به شیوه‌ای ملایم و موثر هدف قرار داده شود. انرژی تولید شده، پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم می‌کند. این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و باعث جوانسازی بافت می‌شود. پوست بالغ پس از فقط یک جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند. پس از سپری شدن چند ماه از درمان، پوست صاف‌تر، سفت‌تر و روشن‌تر می‌شود. چشم‌ها جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت صاف و منافذ کمتر می‌شود. پوست به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی، نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود. لیفت ناشی از هایفوتراپی طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است. لیفت و کشیده شدن پوست صورت به مرور زمان صورت می‌گیرد و نتایج حاصله برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

 

RF فرکشنال

RF فرکشنال سیستمی است که گاهی به آن MFR که مخففMicroneedle Fractional RF  هم می‌گویند، به این صورت عمل میکند که سوزن‌های بسیار ظریف وارد پوست می‌شود که بین آنها امواج رادیویی مبادله می‌شود این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست شده که این گرما باعث ایجاد کلاژن جدید و اتقباض کلاژن‌های قدیمی می‌شود. کلمه فرکشنال به معنی بخش و قسمت می‌باشد به این معنی که فقط بخش‌هایی از پوست حرارت میبیند و بخش عمده‌ای در معرض حرارت قرار نمی‌گیرد. این مساله باعث میشود که عوارض آر اف فرکشنال کمتر شود.

 

لیزر فرکشنال CO2

لیزر CO2 فرکشنال در واقع نسل جدید لیزرهای CO2 است که با وجود داشتن تمامی مزایای لیزرهای قدیمی و بلکه بیشتر از آن، عوارض آنها را ندارد. باید گفت لیزر CO2 بیش از دو دهه بود که به عنوان بهترین روش برای درمان غیرجراحی چروک‌ها و چاله‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته‌های کلاژن می‌باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروک‌های ریز پوست را از بین می‌برد. با استفاده از این روش امکان بهبود و درمان جای زخم‌های مختلف نیز وجود دارد.

 

 

 

لیست قیمت جوانسازی پوست

 

قیمت بوتاکس

نواحی

قیمت (تومان)

لیفت ابروها

۱۵۰,۰۰۰

اطراف چشم ها

۱۵۰,۰۰۰

خط اخم بین دو ابرو

۲۵۰,۰۰۰

پکیج های بوتاکس :

اطراف چشم ها + لیفت ابروها

۲۵۰,۰۰۰

کل پیشانی + خط اخم بین دو ابرو+بینی + اطراف چشمها

۴۲۰,۰۰۰

کل پیشانی + خط اخم بین دو ابرو

۳۹۰,۰۰۰

درمان تعرق زیر بغلها

۷۰۰,۰۰۰

درمان تعرق کف دو دست

۷۰۰,۰۰۰

 

 

قیمت مزوتراپی

نواحی

قیمت (تومان)

جوانسازی خط لبخند

۲۵۰,۰۰۰

جوانسازی خط اندوه

۲۰۰,۰۰۰

جوانسازی اطراف لب

۲۵۰,۰۰۰

رفع ریزش موی سر (جلوی مو)

۲۵۰,۰۰۰

رفع ریزش موی سر (کل سر)

+۴۵۰۰۰۰

رفع اسکار بنا به تشخیص پزشک (قیمت پایه)

+۱۵۰۰۰۰

لاغری غبغب بنا به میزان و حجم

+۲۵۰۰۰۰

لاغری موضعی (شکم – بازو – ران پا-پشت ساق)بنا به نظر پزشک بر پایه غبغب

+۲۵۰۰۰۰

هر دو دست تا مچ

۴۵۰,۰۰۰

پکیج های مزوتراپی :

صورت کامل

۴۵۰,۰۰۰

خط لبخند +خط اندوه

۳۰۰,۰۰۰

خط لبخند +دور چشم

۳۵۰,۰۰۰

 

 

قیمت میکرونیدلینگ

نواحی

قیمت (تومان)

گونه ها

۲۲۵,۰۰۰

پیشانی کامل

۱۸۰,۰۰۰

اطراف چشم

۱۸۰,۰۰۰

خط اخم

۱۳۵,۰۰۰

خط لبخند

۱۶۲,۰۰۰

چانه

۱۶۲,۰۰۰

روی بینی

۱۶۲,۰۰۰

اطراف لب

۱۶۲,۰۰۰

رفع اسکار،جای بخیه و زخم و لک بر اساس مساحت از :

+۱۵۰,۰۰۰

رفع استرچ مارک ناشی از بارداری، رشد،کاهش وزن بر اساس مساحت از :

۲۰۰,۰۰۰

هر دو دست تا مچ

۳۲۰,۰۰۰

کل سر

۲۵۰,۰۰۰

پکیج های میکرونیدلینگ :

صورت کامل

۳۱۵,۰۰۰

پیشانی + گونه ها

۲۸۸,۰۰۰

پیشانی + خط لبخند

۲۶۱,۰۰۰

گونها + اطراف لب

۲۷۹,۰۰۰

 

 

قیمت مزونیدلینگ

نواحی

قیمت (تومان)

گونه ها

۳۷۵,۰۰۰

پیشانی کامل

۳۳۰,۰۰۰

اطراف چشم

۳۳۰,۰۰۰

خط اخم

۲۸۵,۰۰۰

خط لبخند

۳۱۲,۰۰۰

چانه

۳۱۲,۰۰۰

روی بینی

۳۱۲,۰۰۰

اطراف لب

۳۱۲,۰۰۰

رفع اسکار،جای بخیه و زخم بر اساس مساحت از :

۳۰۰,۰۰۰

رفع استرچ مارک ناشی از بارداری، رشد،کاهش وزن بر اساس مساحت از :

۳۵۰,۰۰۰

هر دو دست تا مچ

۴۷۰,۰۰۰

کل سر

۴۰۰,۰۰۰

پکیج های مزونیدلینگ:

صورت کامل

۴۶۵,۰۰۰

پیشانی + گونه ها

۴۳۸,۰۰۰

پیشانی + خط لبخند

۴۱۱,۰۰۰

گونها + اطراف لب

۴۲۹,۰۰۰

 

 

قیمت پوریسما اسپات

نواحی

قیمت (تومان)

لیفت پلک های بالا

+۴۹۰۰۰۰

لیفت بینی

+۴۹۰۰۰۰

ترمیم پلک های پایین

+۳۹۰۰۰۰

خطوط پنجه کلاغی کنار چشم

+۳۴۷۰۰۰

رفع خطوط لب بالا

+۲۹۷۰۰۰

رفع خط خنده

+۳۳۰۰۰۰

رفع خطوط پیشانی

+۳۹۰۰۰۰

فقط خط اخم بین دو ابرو

+۱۹۰۰۰۰

رفع خطوط گردن

+۴۹۰۰۰۰

رفع خطوط کنار گوش

+۳۴۷۰۰۰

پکیج های پلاسما :

خط خنده + رفع خطوط لب بالا

+۵۴۷۰۰۰

خطوط پیشانی + خط اخم

+۵۳۰۰۰۰

خطوط پنجه کلاغی + لیفت پلک های بالا

+۶۴۷۰۰۰

پلک های بالا + پلک پایین + پنجه کلاغی

+۸۹۷۰۰۰

پلکهای بالا + پلک پایین

+۶۹۷۰۰۰

 

 

error: Content is protected !!