پوست و مو, جوانسازی صورت ، دست و سایر نقاط بدن, خدمات

شیوه های جوانسازی پوست

شیوه‌های جوانسازی پوست

پوست از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ارگان‌های حفاظتی بدن به حساب می‌آید. این قسمت از بدن که بیشترین بخش آن را نیز تشکیل می‌دهد مجموعه‌ای از عوامل ضروری و مورد نیاز برای حیات را در خود جای داده است. راه‌های بسیار زیادی برای جوان سازی و جوان نگه داشتن پوست وجود دارد که با رعایت برخی از آن‌ها می‌توان طراوت و شادابی از دست رفته پوست را به آن بازگرداند. این شیوه‌ها که برخی از آنان طبیعی و خانگی هستند گاه کمک‌های بسیاری به رفع مشکلات پوست می‌کنند. در بعضی مواقع شدت مشکلات پوستی به حدی زیاد است که با درمان‌های گیاهی و معمول خانگی بهبود نمی‌یابد، این مشکلات به دلیل بالا رفتن سن و یا ایجاد زخم‌ها و خراش‌ها و یا حتی اتفاقات دیگر بر روی پوست پدید می‌آیند. این موضوع باعث می‌شود تا افراد به سراغ درمان‌های پزشکی، جراحی و کلینیک‌های زیبایی پوست و مو بروند. در کلینیک‌های پوست و مو با استفاده از جدیدترین شیوه‌ها، زیبایی، سلامت و طراوات پوست تا حدود زیادی بازیابی می‌شود.

 چوانسازی پوست

روشها

امروزه شیوه‌ها و تکنیک‌های زیادی برای جوان سازی و جوان نگه داشتن پوست وجود دارد و آگاهی افراد نیز نسبت به روش‌های پیشگیری از پیری پوست تا حدود زیادی افزایش یافته است. البته باید بگوییم که پیشگیری بر درمان اولویت دارد پس در ابتدا بهتر است بدانید که با مراقبت از پوست در برابر آفتاب، داشتن رژیم غذایی متعادل، استفاده از کرم‌های جوان کننده، مصرف ویتامین سی و مواد دیگر می‌توانید تا حدودی جلوی فرآیند پیری را در پوست خود بگیرید. زمانی این نوع از پیشگیری به دلیل افزایش سن دیگر کار آیی خود را از دست می‌دهد و شما باید به متخصصان زیبایی مراجعه نمایید تا شیوه‌ها و تکنیک‌هایی را در جهت جوان سازی پوست به شما معرفی کنند. این تکنیک ها با آب رسانی و چربی رسانی به لایه‌های پوست موجب کاهش چین و چروک‌ها و کم عمق‌تر شدن آن‌ها روی پوست می‌شوند و بدین ترتیب ظاهری جوان‌تر را برای فرد به وجود می‌آورند.

 

انواع روش‌های جوانسازی پوست

 1. تزریق بوتاکس
 2. تزریق ژل
 3. پلاسما جت
 4. مزوتراپی
 5. میکرونیدلینگ
 6. میکرودرم
 7. هیدرودرمی
 8. اولتراسونیک
 9. هایفوتراپی
 10. RF فرکشنال
 11. لیزر Ellipse
 12. لیزر فرکشنال CO2

انواع خدمات جوان سازی پوست

تزریق بوتاکس

 تزریق بوتاکس در واقع سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که با مهار آزادسازی استیل کولین در محل اتصال عصب و عضله باعث شل و ضعیف شدن عضلاتی می‌شود که انقباض آنها موقع خندیدن و اخم کردن و…، با گذشت زمان باعث ایجاد چروک‌های فعال یا دینامیک می‌شود.

با انجام خدمات بوتاکس  شل شدن عضلات، خطوط ناشی از افزایش فعالیت عضله از بین رفته و طرح صورت و گردن تغییر یافته و چروک ناشی از انقباض عضلات صاف می‌گردد. البته این نکته را نباید فراموش کرد که چروک‌های غیرفعال یا استاتیک که ناشی از تغییر در محتوای کلاژن لایه زیرین پوست است و در اثر گذشت سن و تابش آفتاب به وجود می‌آید، تحت تاثیر بوتاکس قرار نمی‌گیرد. تزریق بوتاکس در واقع روشی آرام و کم دردسر و غیرجراحی برای رفع چین و چروک صورت و گردن است.

 

تزریق ژل

تزریق ژل روشی غیرتهاجمی و سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب‌ها، کاهش چین و چروک و خطوط اخم و خنده و… است. یکی از تکنیک‌های غیر جراحی برای حذف کردن این خطوط و بازگرداندن حجم و احساس پری صورت استفاده از حجم‌دهنده‌های تزریقی است. ژل‌ها موادی هستند که در داخل پوست تزریق شده و موجب افزایش حجم و صاف کردن چین و چروک‌ها، برجسته کردن لب‌ها و کاهش عمق فرورفتگی‌های صورت می‌شوند. این درمان‌ها دائمی نیستند و نیازمند تکرار می‌باشند. گاهی فیلرها (ژل) همراه با سایر درمان‌های جوان سازی صورت مثل تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند. استفاده از حجم‌دهنده‌های تزریقی ممکن است نیاز به همراهی با سایر روش‌های زیبایی صورت مانند جراحی کشیدن پوست صورت و بالا کشیدن ابرو و یا روش‌های دیگر داشته باشد. جراح شما با ارزیابی نیازهای شما یک یا چند درمان مورد نیاز شما را توصیه خواهد کرد.

 

پلاسما جت

پلاسما حالت چهارم ماده است و زمانی تشکیل می‌شود که گازهای موجود در هوا با استفاده از یک دستگاه مخصوص (PURISMA) یونیزه ‌شوند و می‌تواند نواحی دارای مشکل را بدون ایجاد گرمای ناخواسته در پوست اطراف، درمان کند.

علاوه بر جوان سازی و رفع چین و چروک و رفع افتادگی پلک، پلاسما جت برای رفع کک مک، لکه، خال، جای زخم و تتو و همچنین فرم‌دهی و لیفت بینی‌های گوشتی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کاربرد پلاسماجت مقال مربوط به آن را در سایت آراکام مطالعه کنید..

 

مزوتراپی

مزوتراپی از کلمه یونانی Meso به معنای میان و Therapeia به معنی درمان پزشکی می‌آید. مزوتراپی به زبان ساده تکنیک تزریق مکرر دارو با مقدار بسیار کم، در انواع لایه‌های پوست است. بدین طریق می‌توان با تزریق، نتایج درمانی مختلفی را به دست آورد. این روش که تا حدودی تهاجمی است با تزریق زیر یا داخل جلدی، مخلوطی از عصاره‌های گیاهی، مواد هومیوپاتیک، داروها، انواع آمینواسید‌ها، ویتامین‌ها (به ‌طور مثال ویتامین C برای روشن شدن پوست)، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری و اسید هیالورونیک و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی انجام می‌شود. از آنجایی‌ که پوست، عضله، غضروف، استخوان و بافت‌های نرم بدن از لایه مزودرم (میانی) منشأ گرفته‌اند این روش می‌تواند برای درمان بیماری‌های مربوط به این قسمت‌ها مفید باشد.

اگر قصد انجام خدمات مزوتراپی را دارید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ (Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می‌گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد. طی فرایند میکرونیدلینگ، با استفاده از سوزن های بسیار ریز، میلیون‌ها میکروکانال در اپیدرم و درم ایجاد می‌گردد.

وارد کردن سوزن‌ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست‌ها، پلاکت‌های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست‌ها می‌شود. کراتینوسیت‌ها نیز به محل نیدلینگ در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می‌شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می‌گردند.

در این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می‌بایست به حدی باشد که خونریزی‌های ظریف داخل پوستی ایجاد گردد (pin point bleeding) .در میکرونیدلینگ اپیدرم سوراخ می‌شود اما تخریب نمی‌شود، بنابراین اپی تلیال در مدت زمان کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انجام میکرونیدلینگ مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.

میکرودرم

میکرودرم ابریژن، راهکاری برای لایه‌برداری سطح خشک پوست و سلول‌های مرده‌ی آن است. با میکرودرم می‌توانید پوست صاف و زیباتری داشته باشید. بنابه گفته‌ی متخصصان، این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که روی پوست خود خطوط باریک یا رنگ‌دانه‌های ناهموار یا منافذ پوستی مسدود دارند. میکرودرم ابریژن روشی برای لایه برداری پوست، رفع چین و چروک، رفع کک و مک و کلیه لک‌های غیر مادرزادی، رفع جای جوش، کاهش سوراخ‌های ریز پوست و منافذ پوستی، جوانسازی و شفاف‌سازی پوست، براق کنندگی و برگشت خاصیت کشسانی پوست، خارج کردن جوش‌های سرسیاه و سر سفید از پوست استفاده می‌شود. معمولا در این روش یک پاکسازی پوست نیز انجام می‌گردد. از این روش می‌توان برای مشکلات ذکر شده در نواحی صورت، گردن، ناحیه دکلته، قفسه سینه، پشت، بازوها و ران ها استفاده نمود.

 

هیدرودرمی

هیدرودرمی از کلمه “هیدرات” به معنی”چیزی که باعث مرطوب شدن می‌شود” گرفته شده است، یعنی پوست به صورت کامل در طی فرایند، آب رسانی می‌شود. در این روش  ژل آبرسان را که بر روی پوست زده شده از طریق نازل دستی کوچک دستگاه هیدرودمی ماساژ داده تا ژل آبرسان جذب پوست شود. به طور حتم با این روش بهترین آبرسانی به پوست خود را تجربه خواهید کرد. هيدودرمی ظاهر خطوط ريز، چین‌وچروک‌ها، تغيير رنگ پوست مانند لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزايش سن، منافذ متراکم و بزرگ را بهبود می‌بخشد.

 

اولتراسونیک 

دستگاه اولتراسونیک (Dream Ray) بر روی صورت، از فناوری امواج صوتی سطح بالا برای نفوذ به لایه‌های زیرین سطح پوست و بهبود نفوذ محصولات محافظت پوستی و تسریع ترمیم و احیای سلول‌ها، تونینگ عضلات، بهبود گردش خون، کاهش و کمرنگ سازی چین و چروک های ریز، سفت کردن پوست شل، از بین بردن پف یا افتادگی پلک‌ها، کاهش ظاهر سلولیتی پوست، بهبود آکنه، مسدود کردن منافذ بزرگ، کمرنگ کردن سیاهی زیر چشم‌ها، کک و مک و لکه‌های ناشی از پیری و حتی از بین بردن جای زخم استفاده می‌شود.

برای تصمیم گیری بهتر در رابطه با فواید و مضرات اولتراسونیک مقاله آن را بخوانید.

هایفوتراپی

در هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت استفاده می‌شود تا بافت پیوندی به شیوه‌ای ملایم و موثر هدف قرار داده شود. انرژی تولید شده، پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم می‌کند. این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و باعث جوانسازی بافت می‌شود. پوست بالغ پس از فقط یک جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند. پس از سپری شدن چند ماه از درمان، پوست صاف‌تر، سفت‌تر و روشن‌تر می‌شود. چشم‌ها جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت صاف و منافذ کمتر می‌شود. پوست به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی، نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود. لیفت ناشی از هایفوتراپی طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است. لیفت و کشیده شدن پوست صورت به مرور زمان صورت می‌گیرد و نتایج حاصله برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

 

RF فرکشنال

RF فرکشنال سیستمی است که گاهی به آن MFR که مخففMicroneedle Fractional RF  هم می‌گویند، به این صورت عمل میکند که سوزن‌های بسیار ظریف وارد پوست می‌شود که بین آنها امواج رادیویی مبادله می‌شود این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست شده که این گرما باعث ایجاد کلاژن جدید و اتقباض کلاژن‌های قدیمی می‌شود. کلمه فرکشنال به معنی بخش و قسمت می‌باشد به این معنی که فقط بخش‌هایی از پوست حرارت میبیند و بخش عمده‌ای در معرض حرارت قرار نمی‌گیرد. این مساله باعث میشود که عوارض آر اف فرکشنال کمتر شود.

 

لیزر فرکشنال CO2

لیزر CO2 فرکشنال در واقع نسل جدید لیزرهای CO2 است که با وجود داشتن تمامی مزایای لیزرهای قدیمی و بلکه بیشتر از آن، عوارض آن‌ها را ندارد. باید گفت لیزر CO2 بیش از دو دهه بود که به عنوان بهترین روش برای درمان غیرجراحی چروک‌ها و چاله‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته‌های کلاژن می‌باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروک‌های ریز پوست را از بین می‌برد. با استفاده از این روش امکان بهبود و درمان جای زخم‌های مختلف نیز وجود دارد.

 

 

 

لیست قیمت جوانسازی پوست

 

لیست قیمت‌های بوتاکس

نواحی

قیمت (تومان)

لیفت  ابروها

۴۰۰/۰۰۰

اطراف  چشم ها

۴۰۰/۰۰۰

خط اخم بین دو ابرو

۳۰۰/۰۰۰

کل پیشانی + خط اخم بین دو ابرو + بینی + اطراف چشمها

۶۰۰/۰۰۰

کل پیشانی + خط اخم بین دو ابرو

۵۰۰/۰۰۰

درمان تعرق  زیر بغلها

۱/۰۰۰/۰۰۰

درمان تعرق کف دو دست

۱/۰۰۰/۰۰۰

“هزینه ترمیم نواحی انجام شده رایگان است”

لیست قیمت‌های ژل

نواحی

قیمت هر سی سی (تومان)

ژل دنه بی کره

۱/۰۰۰/۰۰۰

ژل دنه بی کره لب

۱/۰۰۰/۰۰۰

ژل روفیل کره

۱/۰۰۰/۰۰۰

ژل روفیل کره اولترا – پلاس – فاین

۲/۲۰۰/۰۰۰

ژل ریوانس کانادا

۲/۵۰۰/۰۰۰

ژل ریپلنژن

۱/۲۰۰/۰۰۰

ژل نئوویا زیر چشم

۲/۸۰۰/۰۰۰

ژل فرم دهی بینی

+۱/۵۰۰/۰۰۰

لیست قیمت‌های مزوتراپی

 

نواحی

قیمت (تومان)

جوانسازی و لیفت نواحی صورت

۴۸۰/۰۰۰

رفع تیرگی دور چشم

۳۸۰/۰۰۰

رفع لک

+۳۵۰/۰۰۰

مزوتراپی هیرکر موی سر

۷۰۰/۰۰۰

رفع اسکار بنا به تشخیص پزشک (قیمت پایه)

+۱۵۰/۰۰۰

لاغری  غبغب بنا به میزان و حجم

۳۲۰/۰۰۰

لاغری موضعی (شکم – بازو – ران پا- پشت ساق)بنا به نظر پزشک در ازای هر CC تزریق

۴۸۰/۰۰۰

جوانسازی هر دو دست تا مچ

+۴۸۰/۰۰۰

مزوتراپی سایتوکیر ۵۳۲

۷۰۰/۰۰۰

مزوتراپی سایتوکیر ۷۱۵

۱/۲۰۰/۰۰۰

مزو ژل پروفایلو

۴/۵۰۰/۰۰۰

مزو ژل جالوپرو کلاسیک

۲/۰۰۰/۰۰۰

مزو ژل جالوپرو HMW

۳/۰۰۰/۰۰۰

لیست قیمت‌های میکرونیدلینگ

نواحی

قیمت (تومان)

صورت کامل

۳۸۰/۰۰۰

پیشانی کامل

۲۲۵/۰۰۰

خط لبخند

۲۲۵/۰۰۰

رفع اسکار،جای بخیه و زخم بر اساس مساحت

+۲۲۵/۰۰۰

رفع استرچ مارک ناشی از بارداری، رشد،کاهش وزن بر اساس مساحت

+۲۲۵/۰۰۰

درمان ریزش موی سر

۳۵۰/۰۰۰

 

 

لیست قیمت‌های مزونیدلینگ

نواحی

قیمت (تومان)

صورت کامل

۴۸۰/۰۰۰

پیشانی کامل

۳۲۵/۰۰۰

خط لبخند

۳۲۵/۰۰۰

رفع اسکار،جای بخیه و زخم بر اساس مساحت

+۳۲۵/۰۰۰

رفع استرچ مارک ناشی از بارداری، رشد،کاهش وزن بر اساس مساحت

+۳۲۵/۰۰۰

درمان ریزش موی سر

۴۵۰/۰۰۰

 

 

لیست قیمت‌های کربوکسی تراپی

نواحی

قیمت (تومان)

جوانسازی کل صورت

۲۰۰/۰۰۰

جوانسازی دست ها

۲۰۰/۰۰۰

جوانسازی گردن

۲۰۰/۰۰۰

دور چشم

۱۰۰/۰۰۰

تیرگی بکینی

۲۰۰/۰۰۰

تیرگی کشاله ران

۱۰۰/۰۰۰

تیرگی زیر بغل

۱۵۰/۰۰۰

ترک های استریا

۲۰۰/۰۰۰

سلولیت

۴۰۰/۰۰۰

تقویت موی سر

۱۰۰/۰۰۰

لیست قیمت‌های مزوکربوکسی

نواحی

قیمت (تومان)

جوانسازی صورت

۸۵۰/۰۰۰

جوانسازی دست

۸۵۰/۰۰۰

جوانسازی گردن

۵۰۰/۰۰۰

تیرگی دور چشم

۴۲۰/۰۰۰

تیرگی بیکینی

۳۵۰/۰۰۰

تیرگی کشاله ران

۳۰۰/۰۰۰

تیرگی زیر بغل

۳۵۰/۰۰۰

ترک های استریا

۸۰۰/۰۰۰

سلولیت

۸۸۰/۰۰۰

تقویت موی سر

۴۸۰/۰۰۰

 

لیست قیمت‌های پوریسما

نواحی

قیمت (تومان)

لیفت پلک های بالا

+۷۲۰/۰۰۰

لیفت بینی

+۴۲۰/۰۰۰

ترمیم پلک های پایین

+۶۵۰/۰۰۰

خطوط پنجه کلاغی کنار چشم و پلک پایین

+۷۵۰/۰۰۰

رفع خطوط لب بالا

+۳۸۰/۰۰۰

ترمیم خط خنده

+۴۲۰/۰۰۰

رفع خطوط پیشانی

+۴۲۰/۰۰۰

فقط خط اخم بین دو ابرو

+۲۸۰/۰۰۰

رفع خطوط زیر چانه و نواحی غبغب

+۳۸۰/۰۰۰

رفع خطوط کنار گوش

+۳۸۰/۰۰۰

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *