انواع لیزر, روشها و تجهیزات درمانی, لیزر CO2

لیزر CO2 فرکشنال

ارائه انواع خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی آراکام

لیزر CO2 فرکشنال در واقع نسل جدید لیزرهای CO2 است که با وجود داشتن تمامی مزایای لیزرهای قدیمی و بلکه بیشتر از آن، عوارض آن‌ها را ندارد. باید گفت لیزر CO2 بیش از دو دهه بود که به عنوان بهترین روش برای درمان غیر جراحی چروک‌ها و چاله‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته‌های کلاژن می‌باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروک‌های ریز پوست را از بین می‌برد. با استفاده از این روش امکان بهبود و درمان جای زخم‌های مختلف نیز وجود دارد.

بیش‌ترین کاربرد آن برای درمان جای جوش، زخم و جراحات پوستی می‌باشد. تعداد جلسات و فواصل درمانی در افراد مختلف بسته به نوع ضایعه، رنگ پوست و سن، متفاوت می‌باشد.

با این روش که بر روی انواع مختلف پوست قابل اجرا است می‌توان اسکارهای جوش‌های جوانی، جای زخم ناشی از تروماهای مختلف، خسارات ناشی از نور آفتاب، کوچک کردن روزنه‌های پوستی، چروک‌‌های دور چشم، تیرگی دور چشم، کک و مک‌ها، شلی و افتادگی پوست صورت و گردن را تا حد قابل قبولی مداوا نمود.

لیزر CO2 فرکشنال

روش کار لیزر CO2 فرکشنال

تکنولوژی لیزر CO2 فرکشنال در سال ۲۰۰۲ عرضه شد. این لیزر دارای تنظیماتی بسیار دقیق است و به همین دلیل می‌تواند حفره‌هایی بسیار ظریف با عمق مشخص (در حد میکرون) را در لایه‌های پوست ایجاد کند، و باقی بافت را دست نخورده باقی بگذارد. این روش باعث تحریک سلول‌های دست نخورده و فعال شدن آنها در جهت کلاژن سازی شود، که خود موجب بهبود عارضه‌های مختلف پوستی می‌شود.

به زبان علمی‌تر باید گفت لیزر CO2 فرکشنال با ماده فعال خود که همان گاز دی اکسید کربن است فعالیت می‌کند. هدف این لیزر تبخیر مولکول‌های آب موجود در لایه‌های پوست است. لیزر CO2 فرکشنال با ورود به لایه‌های مختلف پوست و تبخیر آب موجود در سلول‌های پوستی موجب ایجاد تخریب بسیار کوچک (میکروسکوپی) در لایه‌های اپیدرم و درم پوست می‌شود. در فاصله‌های بین این ستون‌های تخریب، بافت‌های سالم باقی می‌مانند که موجب تحریک و نوسازی بافت از بین رفته در ستون‌های تخریب می‌شوند.

 

کاربردهای لیزر CO2 فرکشنال

  • لایه برداری پوست
  • از بین بردن منافذ باز پوست
  • محکم کردن و افزایش قوام پوست از طریق کلاژن سازی
  • درمان آسیب‌های پوستی و لکه‌های ناشی از آفتاب و افزایش سن
  • از بین بردن جای زخم‌های باقیمانده از آکنه، سوختگی، آبله مرغان یا جراحی
  • کاهش و بهبود ترک‌های پوستی ناشی از بارداری یا افزایش سایز یا وزن (استریاها)
  • از بین بردن چین و چروک خطوط پیشانی، اطراف چشم‌ها، اطراف دهان و…
  • روشن کردن پوست در افراد مبتلا به ملاسما یا تیرگی ناشی از بیماری‌های التهابی پوست
  • رفع ضایعات‌های پرپیگمنته مثل کک و مک، ملاسما و ضایعه‌هایی مثل خال، زگیل، کلوئید و…

 

عمل جوان‌سازی پوست با لیزر فرکشنال CO2

کرم بی حسی موضعی ۳۰ دقیقه پیش از شروع عمل روی ناحیه مورد نظر استعمال می‌شود. بیمار در طول عمل صرفاً ناراحتی ملایمی را احساس می‌کند که شبیه به تحمل گرمای ایجاد شده هنگام گرفتن دوش آب گرم یا گذاشتن حوله داغ روی بدن است. اگرچه بیمار پس از درمان خود می‌تواند رانندگی کند، اما توصیه می‌شود برای راحتی و آرامش خاطر بیشتر یکی از نزدیکان همراه وی باشد. پوست آسیب دیده در زیر نور خورشید با شستشوی ملایم و مرطوب کردن پوست پس از ۲ روز پوسته پوسته می‌شود و می‌ریزد و پوست جوان پدیدار می‌شود. پزشک احتمالاً پس از ۳ تا ۵ روز با آرایش کردن بیمار موافقت می‌کند. صورتی شدن پوست نیز پس از یک هفته برطرف می‌شود.

فرآیند جوان سازی پوست با لیزر CO2 پس از تنها یک جلسه درمان تغییر شگفت‌انگیزی را در پوست ایجاد می‌کند. پوست بلافاصله پس از درمان محکم می‌شود، خطوط و چروک‌های روی آن کاهش می‌یابد و بافت آن بهبود چشمگیری می‌یابد. نتایج درمان با لیزر فرکشنال CO2 ماندگاری طولانی مدت دارد و با محافظت از پوست در برابر نور خورشید و استفاده از فراورده‌های مراقبت از پوست می‌توان سال‌های متمادی از داشتن پوستی شاداب لذت برد. نتایج درمان بلافاصله پس از اتمام عمل قابل مشاهده است.

جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 چروک‌های روی پوست را از بین می‌برد و ظاهری شاداب و جوان به پوست می‌بخشد و روشی کارآمد برای درمان آسیب دیدگی پوستی ناشی از نور خورشید محسوب می‌شود و کاربرد آن تنها به صورت محدود نمی‌گردد.

برای انجام خدمات جوان سازی پوست با لیزر فکشنال co2 و انواع لیزر‌ها برای مراقبت از پوست می‌توانید به سایت آراکام مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *