پوست و مو, روشها و تجهیزات درمانی, مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ ترکیبی است از دو روش درمانی مزوتراپی و میکرونیدلینگ. به عبارت دیگر انتقال دوزهای کم دارو در داخل مزودرم (بدون استفاده از سرنگ)، همراه و همزمان با ایجاد میکرو کانال‌هایی در اپیدرم و درم روش جدید به نام مزونیدلینگ را بوجود آورده است.

مزونیدلینگ، درمان پیشرفته پوست به روش سوزنی است که در آن تحریک، تولید و تجدید کلاژن همزمان با انتقال کوکتل‌های مزوتراپی به عمق لایه مزودم انجام می‌شود. این روش برای درمان رفع اسکار، آکنه، چین و چروک پوستی و به طور کلی جوان‌سازی پوست موثر است.

 

مزونیدلینگ صورت

در روش درمانی مزونیدلینگ که با بی حسی موضعی پوست انجام می‌پذیرد، همزمان با نفوذ کوکتل‌های مزوتراپی به درون لایه مزودرم توسط پانچ‌های بسیار کوچک که دستگاه در پوست ایجاد می‌کند، عمل کلاژن سازی، بسته شدن منافذ پوست، بهبود بافت‌ها و در نهایت بهبود ظاهری پوست حاصل خواهد شد.

مزونیدلینگ با استفاده از سیستم درمانی سوزنی دیجیتال انجام می‌شود. سیستم سوزنی دیجیتال از یک سری سوزن‌های میکروسکوپی تشکیل شده که عمق نفوذ و مدت ورود سوزن‌ها به بافت را کنترل می‌کند. با بهره‌گیری از این سیستم در حین درمان پزشک کانال‌های میکروسکوپی فراوانی را در ناحیه درم و اپیدرم  پوست ایجاد می‌کند که میکرو پانچ نامیده می‌شوند، این میکرو پانچ‌های بسیار کوچک باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می‌شوند و نتیجه این عوامل جایگزینی کلاژن‌ها و الاستین‌هاست که دو بخش اصلی در جوانسازی و زیبایی پوست می‌باشند. تخمین‌ زده می‌شود که در این روش، ساختار کلاژنی پوستِ تحت درمان، در طول  چهار تا هفت روز (پس از درمان) به طور نسبی جایگزین خواهد شد.

این روش درمانی برای انواع تیپ‌های پوستی و افرادی که خواهان بهبود  آکنه و اسکار و جوان‌سازی پوست هستند مناسب می‌باشد.

مزونیدلینگ سر

نیدلینگ در ناحیه سر می‌تواند به تقویت فولیکول‌های مو کمک کرده و ریزش مو را متوقف و رشد مجدد موهای آسیب دیده را تحریک کند. مزونیدلینگ مو با افزایش جریان خون موضعی و کاهش سبوم در اطراف فولیکول مو و افزایش پروتئین wnt و نهایتا کاهش دی هیدروتستوسترون اثر خود را بر روی فولیکول‌های مو اعمال می‌کند. پروتئین wnt موجب افزایش فولیکول‌های جدید می‌شود. بعلاوه در مزونیدلینگ موی سر منافذ ریزی در پوست سر ایجاد شده که ورود ویتامین‌ها و سرم‌های تقویتی و ماینوکسیدیل را به عمق پوست در ناحیه فولیکول‌های مو تسهیل می‌نماید.

 

قیمت مزونیدلینگ

 

نواحی

قیمت (تومان)

گونه ها

۳۷۵,۰۰۰

پیشانی کامل

۳۳۰,۰۰۰

اطراف چشم

۳۳۰,۰۰۰

خط اخم

۲۸۵,۰۰۰

خط لبخند

۳۱۲,۰۰۰

چانه

۳۱۲,۰۰۰

روی بینی

۳۱۲,۰۰۰

اطراف لب

۳۱۲,۰۰۰

رفع اسکار،جای بخیه و زخم بر اساس مساحت از :

۳۰۰,۰۰۰

رفع استرچ مارک ناشی از بارداری، رشد،کاهش وزن بر اساس مساحت از :

۳۵۰,۰۰۰

هر دو دست تا مچ

۴۷۰,۰۰۰

کل سر

۴۰۰,۰۰۰

پکیج های مزونیدلینگ:

صورت کامل

۴۸۰,۰۰۰

پیشانی + گونه ها

۴۳۸,۰۰۰

پیشانی + خط لبخند

۴۱۱,۰۰۰

گونها + اطراف لب

۴۲۹,۰۰۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *