تناسب اندام, خدمات, لاغری

RF(رادیو فرکانسی)

rf.رادیو-فرکانسی

RF به معنای امواج راديو فركانسی است که در دنياي پزشكي استفاده‌های مختلفی دارد. این امواج به منظور از بین بردن سلوليت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و به هم ريختن تناسب اندام، چين و چروك صورت و دور چشم،  Aging (پيری پوست) و آكنه استفاده می‎شود. ساختار اصلی سيستم‌های RF شامل يك نوسان ساز امواج الكترونيكی (RF.oscillator) در محدوده فركانس راديوئی است.

چگونگی عملکرد دستگاه آر اِف (RF)

استفاده از دستگاه RF برای لاغری به عنوان یکی از روش‌های غیرتهاجمی محسوب می‎شود، که هیچگونه ضرر و عارضه‌ای را برای بیمار به دنبال ندارد. دستگاه ار اف نیز همچون سایر دستگاه‌های لاغری موضعی به واسطه جریان الکتریسته عمل می‎کند که در برخورد امواج الکتریکی که از این دستگاه ساطع می‎شود، با مولکول‌های باردار و یون‌ها برخورد و در نتیجه آنها را به انرژی گرمایی مبدل می‎کند. انرژی حرارتی که توسط دستگاه RF تولید می‎شود به کروموفور یا نوع پوست و فوتوترمولیز سلکتیو ارتباطی ندارد.

انتقال امواج از طریق این دستگاه می‎تواند با استفاده از تجهیزات منو پولار (تک قطبی)، بای پولار (دو قطبی) و یونی پولار انجام شود. تحریک گرمایشی RF نیز موجب ایجاد فرآیند میکروالتهاب و در نهایت افزایش کولاژن جدید است.

موارد استفاده از دستگاه RF

دستگاه RF امواج راديويی را با فركانس بالا توليد و از بافت‌های بدن عبور می‎دهد. این امر باعث توليد حرارت عمقی به ميزان ۳۸ الی ۴۴ درجه سانتيگراد در چربی‎های اضافه بدن می‎شود. در نتیجه دستگاه برای درمان سلولیت و لاغری موضعی از قبیل شکم، پهلو، ران، بازو، سینه و غبغب استفاده می‎شود. همچنین از طریق این دستگاه می‎توان فرایند جوانسازی پوست را در بیماران انجام داد. در نتیجه این کار کلاژن سازی، پف چشم، سیاهی زیر چشم و چین و چروک‎های سطحی مانند خط خنده و … ، در بیماران از بین می‎رود. علاوه بر کاربردی که از دستگاه RF  برای لاغری موضعی دارد، این دستگاه می‎تواند برای گرم کردن و کشیدن پوست جهت تقویت جریان خون و شکستن سلولیت و چربی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این روش می‎تواند برای افرادی که نسبت به افتادگی غبغب، گونه و گردن خود ناراضی هستند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

ناحیه‌های قابل درمان با RF

 • غبغب
 • بازو
 • ساق پا
 • شکم و پهلو
 • ران
 • زانو
 • باسن

 

مزایای استفاده از دستگاه RF

 • روشی بدون درد و غیرجراحی برای از بین بردن چربی و سلولیت
 • لاغری موضعی ناحیه‌هایی مانند ران، باسن، شکم، پشت بدن، بازو، غبغب. کشیدن و سفت کردن پوست و کاهش افتادگی پوست نیز از دیگر مزایای لاغری موضعی با RF به شمار می‌رود.
 • سریع و موثر
 • عدم نیاز به بی‌حسی
 • دوران بهبود بسیار کوتاه
 • افزایش حرارت مداوم، کنترل شده و عمیق
 • ایمن برای انواع پوست
 • ارائه نتایجی با ماندگاری طولانی مدت

رادیو فرکانسی

متقاضی لاغری موضعی با RF

متقاضیان لاغری موضعی با آر اف باید از اندامی نسبتاً متناسب و سالم برخوردار باشند و انتظاری واقع‌بینانه از درمان داشته باشند. به خاطر داشته باشید که RF روشی برای کاهش وزن نیست. دستگاه آر اف برای بهبود شکل بدن طراحی شده است. لاغری با آر اف به بیمارانی که دستگاه پیس‌میکر (ضربان‌ساز قلب) دارند و از ناراحتی‌های قلبی رنج می‌برند، توصیه نمی‌شود. بانوان باردار نیز باید لاغری با آر اف را تا زمان زایمان به تاخیر بیاندازند. چنانچه به عارضه‌ای مبتلا هستید که احتمال می‌دهید لاغری با RF برایتان خطرناک باشد، حتماً به متخصص اطلاع دهید تا مناسب بودن درمان را بررسی کنند.

 

 مراحل لاغری با دستگاه RF

این درمان کاملاً آرام‌بخش و بدون درد است. نخست متخصص طرح درمانی مناسب را در جلسه مشاوره پیشنهاد می‌دهد و آن را متناسب با نیازهای خاص بیمار نهایی می‌کند. متخصص اندازه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهد و با توجه به ناحیه درمان از بیمار می‌خواهد بنشیند یا دراز بکشد.

متخصص یک پروب دستی را روی پوست حرکت می‌دهد. پروب بافت را با اعمال نیروی مکشی به داخل می‌کشد و سپس موج رادیوفرکوئنسی سلول چربی را هدف قرار می‌دهد، در نتیجه دیواره‌های سلول‌ها ضعیف و محتویات آن تبدیل به مایع می‌شود. سپس چربی مایع وارد سیستم لنفاوی بدن می‌شود و از راه کبد دفع می‌گردد. موج رادیوفرکوئنسی همزمان بدن را تحریک به تولید کلاژن جدید می‌کند. این کلاژن‌سازی باعث کشیده و سفت شدن پوست می‌شود و ظاهر را بهبود می‌دهد.

 

ایمنی درمان با دستگاه RF

دما در طول درمان به ۴۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، به همین دلیل برخی بیماران نگران آسیب دیدن پوست‌شان هستند. اما این اطمینان را به شما می‌دهیم که چون از هندپیس استفاده می‌شود، بخش گرم دستگاه آراف تماس مستقیم با پوست ندارد. این گرما به بافت‌های هدف منتقل می‌شود. در این بین بیمار از درون احساس گرما می‌کند، البته این حس اصلاً ناراحت کننده نیست و در واقع حتی اکثر بیماران بعد از مدتی احساس راحتی و آرامش می‌کنند.

 

تعداد جلسات لازم برای رادیو فرکانسی

نتایج اولیه بلافاصله پس از نخستین جلسه قابل مشاهده است، اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب بهتر است درمان ۴ تا ۱۲ بار تکرار شود. چنانچه بیمار از دستورات متخصص پیروی کند، انتظار می‌رود هدف مورد نظر در چارچوب زمانی تعیین شده به دست آید.

rf رادیو فرکانسی

زمان‌بندی جلسات درمان لاغری با RF

لاغری با دستگاه RF آن‌قدر ایمن است که می‌توان آن را هفته‌ای یک بار انجام داد. هر جلسه درمان ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد، مدت درمان به ناحیه مورد نظر بستگی دارد.

 

مراقبت پس از درمان  رادیو فرکانسی

توصیه می‌کنیم برای هر چه موثرتر شدن درمان قبل و بعد از آن آب فراوان (دست‌کم ۱٫۵ لیتر) بنوشید. توصیه می‌شود یک رژیم غذایی کم کالری داشته باشید و مصرف کربوهیدرات و چربی را از حداقل ۲۴ ساعت قبل از درمان به کمترین حد برسانید. چنین رژیمی به سوزاندن ذخائر گلوکز و اسیدهای چرب بدن کمک می‌کند. بهتر است پس از درمان ورزش سبک انجام دهید تا چربی راحت‌تر از راه سیستم لنفاوی دفع شود.

 

دوران بهبود RF

ناحیه درمان بلافاصله پس از عمل قرمز است. دوران بهبود لاغری با RF سریع است و پس از درمان نیازی به استراحت کردن نیست. بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را بلافاصله پس از درمان دنبال کند و در محل کار حاضر شود.

RF(رادیو فرکانسی)

 

نتایج لاغری با RF یا رادیوفرکانسی

اکثر بیماران پس از دو یا سه جلسه درمان متوجه بهبود چشمگیری در انحناهای اندام می‌شوند. چنانچه دوره درمان طبق توصیه و راهنمایی متخصص کامل شود، نتایج آن ماندگاری ۱۲ تا ۱۸ ماهه خواهد داشت. ماندگاری نتایج به رژیم غذایی، سن و سبک زندگی بستگی دارد. در صورت لزوم می‌توان درمان را سه ماه پس از آخرین جلسه آر اف تکرار کرد تا نتیجه به دست آمده حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *