پوست و مو, خدمات, درمان میگرن

درمان میگرن

با شناختی که اکثریت ما داریم میگرن بیماری است که شامل نشانه‌هایی چون سردردهای شدید، استفراغ و حالت تهوع می‌باشد، افراد زیادی پس از تزریق بوتاکس برای از میان بردن چین و چروک‌های صورت خود در کمال تعجب دریافتند که بیماری آن‌ها (میگرن) بهبود پیدا کرده است.

به بیان ساده تر افرادی که از میگرن رنج می‌بردند پس از انجام تزریق بوتاکس به این پی بردند که میگیرن آنها به طور ناخودآگاه بهبود یافته.

پس از پی بردن به اتفاق ذکرشده محققان به انجام تحقیق‌هایی دست زدند و فهمیدند که تزریق بوتاکس در اطراف سر و گردن می‌تواند به طور چشم گیر و موثری در درمان میگیرن نقش داشته باشد.

درمان میگرن

سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۲۰۱۰ درمان میگرن‌های مزمن توسط بوتاکس و مفید بود آن را به تایید رساند. برای تزریق درد میگرن از طریق بوتاکس، یک فرد بیمار باید هر سه ماه ۳۱۱ تزریق بوتاکس در جلو، عقب و اطراف سرش انجام دهد.علاوه بر تسکین میگرن محققان در حال بررسی و پردازش موارد استفاده دیگر بوتاکس در درمان شکل‌های مختلف بوتاکس هستند.

مجله Cephalalgiaa در سال ۲۰۱۵ تحقیقی را به چاپ رساند که بر اساس این تحقیق تزریق بوتاکس باعث کاهش تکرر سردردهای خوشه‌ای شرکت کننده‌های تحقیق شده است.

محققان در پی این نتیجه دریافتند که برای به تایید رساندن تاثیر بوتاکس در کاهش سردردهای خوشه‌ای باید تحقیقاتی در سطح بزرگتری به انجام برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *