پوست و مو, خدمات, رفع غبغب

رفع غبغب

رفع غبغب

وجود غبغب در زیر چانه منظره‌ای نیست که کسی آن را دوست داشته باشد. ممکن است به دلیل اضافه وزن یا بیماری‌های مختلف، برجستگی زیر چانه بوجود بیاید و یا به دلیل افزایش سن و از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست ناحیه زیر چانه شل شده و آویزان شود. اصطلاحا این حالت غبغب نامیده می‌شود علت ایجاد آن در افراد مختلف، متفاوت است.
افرادی که به طور ژنتیکی چاق هستند و صورت چاقی دارند ممکن است از همان کودکی هم غبغب داشته باشند. همچنین افرادی که در دوران بزرگسالی دچار افزایش وزن می‌شوند، تجمع چربی در قسمت زیر چانه شان باعث بوجود آمدن غبغب می‌شود.
بیماری‌های مختلف نیز یکی از دلایل اشکال در توزیع چربی در نواحی مختلف بدن افراد می‌شود. قسمت زیر چانه یکی از نواحی بدن می‌باشد که گاها ممکن است چربی به طور غیرعادی در آن جمع شود و باعث ایجاد غبغب شود. از علل بوجود آمدن غبغب می‌توان به گردن کوتاه و چانه عقب اشاره کرد که درجاتی از تجمع چربی در زیر چانه بوجود می‌آورد در نتیجه فرد را دارای غبغبی برجسته می‌کند.
همیشه ورزش و کاهش وزن چربی‌های اضافی همه نواحی بدن را از بین نمی‌برد یکی از این نواحی غبغب می‌باشد. بوجود آمدن غبغب به لحاظ زیبایی تاثیری تا حدی ناخوشایند می‌گذارد. به همین علت برخی افراد به دنبال رفع غبغب خود هستند.

رفع غبغب

روش‌های رفع غبغب

  • مزوتراپی
  • نخ
  • RF (رادیو فرکانسی)
  • لیپوماتیک

 

مزوتراپی

مزوتراپی در حال حاضر یکی از روش‌های غیرجراحی فوق‌العاده برای درمان سلولیت‌ها و لاغری موضعی است ولی نمی‌توان آن را برای درمان چاقی به کار برد. داروهای تزریق‌شده، گردش جریان خون را در ناحیه تحت درمان افزایش داده و به آب شدن چربی‌ها کمک می‌کنند. انجام این فرایند زمان‌بر است و نتیجه آن پس از چند هفته مشخص می‌شود. چربی‌های آب‌شده از طریق فرایندهای طبیعی از بدن دفع می‌شوند. با انجام چند جلسه درمانی، نتایج شگفت‌انگیزی حاصل می‌شود.

 

RF (رادیو فرکانسی)

RF به معنای امواج راديو فركانسی است که در دنياي پزشكي استفاده‌های مختلفی دارد. این امواج به منظور از بین بردن سلوليت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و به هم ريختن تناسب اندام، چين و چروك صورت و دور چشم،  Aging (پيری پوست) و آكنه استفاده می‎شود. ساختار اصلی سيستم‌های RF شامل يك نوسان ساز امواج الكترونيكی (RF.oscillator) در محدوده فركانس راديوئی است.

 

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش نوین و کار آمد، برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده در نواحی پهلو و یا زیر شکم است که معمولا با ورزش و یا رژیم‌های سخت هم نمی‌توان از شرشان خلاص شد. همیشه مقداری چربی موضعی در نواحی مشخصی وجود دارند که با از بین رفتن آن‌ها اندام شما تراشیده و زیبا خواهد شد .جراحی زیبایی بدن که امروزه با عنوان لیپوماتیک یا پیکر تراشی شناخته می‌شود می‌تواند به صورت موضعی بافت چربی در نواحی مختلف بدن را از بین ببرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *