پوست و مو, خدمات, کاشت مو و ابرو

کاشت مو و ابرو

کاشت مو در آراکام

معنی و مفهوم زیبایی ظاهری در فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد اگر هر یک از بخش‌ها و قسمت‌های ظاهری یک فرد را کنار هم بگذاریم آن وقت می‌توانیم بگوییم که ظاهر فرد مورد نظر زیبا می‌باشد یا خیر …! از  مهمترین عناصر زیبایی در فرد می‌توان به موها و صورت اشاره کرد و همچنین یکی از مهمترین عناصر زیبایی در صورت ابرو می‌باشد معمولا خانم‌ها بیش از آقایان به ابرو و موی خود اهمیت می‌دهند و دوست دارند که همیشه مو و ابروهای پر پشتی داشته باشند.

کاشت مو و ابرو به تکنیک جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهداکننده به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. بعلاوه از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن و پوشاندن محل زخمهای ناشی از تصادف یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود.

کاشت مو و ابرو

انواع روشهای کاشت مو:

  •  روش  FUE
  •  روش  FUT
  •  روش  FIT
  •  روش  BHT
  •  روش  SUT

 

روش  FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE به معنای جداسازی بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند FIT ,FUT ,FUG ,FUM ,SUT ,BUT و … را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و … می‌تواند صورت گیرد.

 

روش  FUT

Follicular Unit Transplantation  یا FUT به معنای پیوند واحدی فولیکول می‌باشد. روشFUT  روشی استاندارد برای برداشت موها در عمل پیوند مو می‌باشد، که بیشترین مقدار مو را می‌توان در یک جلسه برداشت و در محل طاسی سر بیمار کاشت. در روش کاشت مو FUT هدر رفتن موها کم است و بالای ۸۰ الی ۹۰ درصد موهای برداشته شده باید در آینده رشد کنند.

در این روش یک باریکه از پشت سر به ضخامت (عرض) یک الی دو سانتیمتر و به طول ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر برداشته شده، و توسط تكنسین‌ها و تیم پیوند، فولیکول‌های مو از آن خارج می‌شود و در ‌‌نهایت محل برش را بخیه می زنند و گرفت‌های جداشده، در قسمت جلوی سر و یا عقب سرکاشته می‌شود.

 

روش  FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT  به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها می‌باشد. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT کاشته می‌شود.

 

روش BHT

Body Hair Transplant یا BHT به معنای پیوند موی بدن می‌باشد. در این روش بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر، از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز کاشته می‌شود.

 

روش SUT

تنها روش کاشت مو که بدون جراحی می‌باشد. کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می‌شود یعنی برداشت گرفت‌ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می‌شود. دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می‌باشد در این متد تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت. برداشت در این روش با دستگاه انجام می‌شود که بدون جراحی، بدون درد و بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند. یکی از رکوردهایی که کاشت مو به روش sut به جا گذاشته است کاشت ۶۰ تار مو در ۱ سانتیمتر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *