پوست و مو, خدمات, درمان افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک در کلینیک آراکام

 به مرور زمان و با افزایش سن یا به دلایل دیگر، پوست اطراف چشمان قابلیت ارتجاعی بودن خود را از دست داده و دچار افتادگی پلک می‌شود. وقتی این اتفاق می افتد، چشم هایمان کم کم پف کرده و متورم به نظر می رسد. هاله‌های تیره‌ی اطراف چشم‌ها، به شما ظاهری سالخورده می‌دهد. این تغییرات ناشی از عواملی است که برخی از آنها قابل کنترل نیستند. آن دسته از آدم‌ها که به اندازه‌ی کافی نمی‌خوابند اغلب افتادگی پلک را تجربه می‌کنند. این حالت اصلا خوشایند نیست و می‌توان زیبایی چشمان و چهره شما را از بین ببرد، پس بهتر است برای درمان افتادگی پلک راه‌های درمان آن را بدانید و به کار گیرید.

شايع‌‌ترين علت افتادگی پلک در بزرگسالان، كشيدگی يا جدا شدن ماهيچه بالابرنده پلک است. اين مشكل ممكن است بر اثر افزايش سن، پس از جراحی آب‌مرواريد يا ساير جراحی‌‌های چشمی و ضربه شديد به چشم بروز پيدا كند. افتادگی پلک بر اثر افزايش سن و كهولت بسيار شايع است، در اين شرايط با افزايش سن، پلک بالا دچار فشردگی پوست و چين و چروک می‌شود و همين پوست اضافه می‌تواند اشكالاتی را در ديد ايجاد كند.

افتادگی پلک در اشخاص كهن‌سال به صورت پف و چربی‌های اضافه دور چشم، چين و چروک و پوست چند لايه، بخصوص در پلك بالا بروز پيدا می‌كند. پس از مدتی حجم اين پوست افتاده بيشتر می‌شود كه می‌تواند باعث سنگينی پلک بالا و خستگی فرد در زندگی روزمره شود، براي مثال فرد هنگام رانندگی، مطالعه، خياطی، تماشای تلويزيون و ساير فعاليت‌های روزمره به مشكل برمی‌خورد.

درمان افتادگی پلک

روش‌های درمان افتادگی پلک

 

پلاسما جت

پلاسما حالت چهارم ماده است و زمانی تشکیل می‌شود که گازهای موجود در هوا با استفاده از یک دستگاه مخصوص (PURISMA) یونیزه ‌شوند و می‌تواند نواحی دارای مشکل را بدون ایجاد گرمای ناخواسته در پوست اطراف، درمان کند.

علاوه بر جوانسازی و رفع چین و چروک و رفع افتادگی پلک، پلاسما جت برای رفع کک مک، لکه، خال، جای زخم و تتو و همچنین فرم‌دهی و لیفت بینی‌های گوشتی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *